Zayıflatan Kahvaltılık Besinler

Zayıflatan ve sağlıklı besinler özellikle günün ilk öğünü olan kahvaltı sofralarını doldurmalıdır. Peki ama nedir bu hem doyuran hem de zayıflatan gıdalar? Galeri resimlerimizin altında zayıflatan kahvaltılık besinleri sizler için açıkladık.


1. Yaban Mersini

1. Yaban Mersini

Yaban mersini barsak hareketlerini düzenler. Güçlü bir antioksidandır. Bağışıklık sisteminin başlıca dostlarından biri olduğundan tüketilmesi oldukça sağlıklıdır.


2. Kahve

2. Kahve

Kafein içeren kahve size enerji verecek. Sabah spor yapanlar, spor saatinden 30-45 dakika önce kahve içerlerse, terleme daha hızlı gerçekleşir.


3. Yumurta

3. Yumurta

Sabah kahvaltısında bir yumurta ile yapacağınız haşlanmış yumurta, menemen ya da omlet sizi diğer yiyeceklerden daha fazla süre tok tutacaktır. Özellikle diyette olanların ve kilosuna özen gösterenlerin mutlaka tüketmeyi alışkanlık haline getirmeleri gerekmektedir.


4. Çilek

4. Çilek

Çilek içerdiği B ve C vitaminleri bakımından oldukça yararlıdır. Aynı zamanda bol miktarda demir ve fosfor da içerir. Sabahları antioksidan seviyesi yüksek olan çilek tüketmek sizi zinde tutacaktır.


6. Kepekli Tost

6. Kepekli Tost

Uzun uzun oturup kahvaltı yapamayanlar için en güzel çözümlerden biri de kepekli tosttur. Kansızlık sorunu bulunan kişilerin fazla tüketmemesi tavsiye edilmektedir.


7. Muz

7. Muz

Barsak problemlerinin çözülmesine yardımcı olur, içerdiği yüksek potasyum miktarı ile kalbinize iyi bakar. Aynı zamanda sabah tüketildiği takdirde uzun süre tokluk hissi sağlar.


8. Süt

8. Süt

Protein bakımından oldukça yüksektir ve tok tutma özelliği vardır. Aynı zamanda kilo vermeye de yardımcı olur. Sabah bir bardak süt içmeniz sizi tok tutacaktır.


9. Çay

9. Çay

Sabah kahvaltıda içilen çay sizi zinde tutar. Ancak gün boyu çok miktarda çay içmek, vücutta kansızlığa neden olabilir. Bu sebeple de özellikle kansızlık problemi olan kişilerin içtikleri çay miktarına dikkat etmeleri gerekmektedir.