Yağ Yakan Besinler

Yağ yakan besinler hakkındaki yazımızla yağ yakıcı besinleri, metabolizma hızını artıran yiyecekler ve kilo vermenize yardımcı olacak yağ yakan gıdalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yağ Yakıcı Besinleri

Yağ Yakıcı Besinleri

Kilo vermek istiyorsanız yağ yakan besinlerin etkisini kullanmalısınız. Hiç bir besin tek başına yağ yakımını sağlamaz. Ancak metabolizmanın çalışmasını olum yönde etkileyen ve hızlandıran bazı besinler vardır. Bunlar yüksek kalsiyumlu, yüksek proteinli ve yüksek posalı besinlerdir. Yüksek kalsiyumun yağ yakımına yardımcı olduğu belirlenmiştir. Yağ yakımının sağlanması için düzenli aralıklarda ve uygun nabız aralığında egzersiz yapmak gerekiyor. Yağ yakımını tetikleyen besinlerdir. Bu besinleri uygun porsiyonlarda tüketmek gerekiyor. Bu besinler yağ yakıyor diye fazla tüketmemek gerekiyor.


Yoğurdun Faydaları

Yoğurdun Faydaları

Yoğurt harika bir besindir. Kalsiyum açısından çok zengindir. Yoğurt ayrıca proteince zengin bir gıdadır. Protein içeriğinden dolayı yoğurt tok tutma özelliğine sahiptir. Yoğurt bol su içerdiği için düzenli yendiğinde vücut su tutmaz. Yemesi lezzetli ve kolay olan yoğurdun içerdiği proteinleri vücut sindirirken karbonhidratlardan daha fazla kalori yakar. Gastrit problemleri olanlar yoğurt yerken daha dikkatli olmaları gerekmektedir.


Kırmızı Et

Kırmızı Et

Yüksek proteinli besinler et, balık ve tavuktur.


Balık eti

Balık eti

Proteinli gıdalar hem daha uzun süre tok tutar, sindirimleri daha uzun, vücut onları sindirirken çok enerji harcayacağı için kilo vermeyi olumlu etkir.


Balık eti

Balık eti

Kilo vermeyi olumlu olarak etkileyen birkaç baharat bulunmaktadır.Bunlar karabiber, kırmızı biber ve zencefildir.


Balık eti

Balık eti

Greyfurt içerdiği posa ve C vitamini miktarının yüksek olması nedeniyle toklu hissi verir ve yağ yakımına yardımcı olur. Greyfurtun insilün düşürücü etkisi vardır. Düşük tansiyona sahip olanların, reflü ve gastrit gibi mide rahatsızlıklarına sahip olanların doktor gözetiminde bu ürünü tüketmeleri gerekmektedir.


Balık eti

Balık eti

Yüksek posalı besinler uzun süre tokluk hissi sağladığından yani sindirimleri çok uzun sürdüğünden kilo vermeyi olumlu yönde etkileyen besinlerdir. Yüksek posalı besinler başta kuru baklagiller olmak üzere tam tahıllar sebzeler ve kabukları ile yenilen meyveler olduğunu söyleyebiliriz.


Balık eti

Balık eti

Beslenme programınızda bu besinleri daha sık uyguladığınızda metabolizmayı hızlandırıcı ve sindirimi rahatlatıcı etkilerini göreceksiniz.