Eyüp Usta En Güzel Davet Sofraları Yarışıyor Hediyelerini Imzladı


Bir güzel yarışma sonuna geldik ve jurimizden en yüksek puanı alan 3 yarışmacımız Sevgili Eyüp Ustanın muhtesem Sonsuz Türk Mutfağı kitabını kazandı.

Bugün sonuçlar belli oldukdan sonra Eyüp ustayla Hobimle mutluyum Lezzet okulunda buluşmak üzere yola koyuldum. Okula vardığımda hafta sonu kurslarından biri devam ediyordu. Nefis kokular ve hoş bir sohbet eşliğinde Eyüp ustayı beklemeye koyuldum. Eyüp usta geldiğinde hiç vakit kaybetmeden heyecanla kitapları imzalamaya geçtik.

Eyüp usta sanırım tanışabileceğiniz en sempatik ve alçak gönüllü usta. Benim için çok heyecan verici olan bu buluşma sonucunda, bu güzel ödül; kazanan arkadaşların eminim bugune kadar  aldıkları en özel hediyeler arasında yer alacak.

Sonsuz Türk Mutfagı kitabından kısaca bahsetmek gerekirse; Bir yemegin tarifini öğrenmekle kalmayıp içinde kullanılan malzemelerle ilgli bilgi sahibi olurken önemli püf noktalarınıda ögrenme fırsatı sunan,  bir şefin hazırlayabileceği en güzel sunum fotografları , dipnotlar ve Eyüp ustanın agzından puf noktalarıyla dolu. muhteşem bir arşiv kitabı.

Ödül kazanan yarışmacılarımızın tarif ve fotografları;

1. Ergül Baykaran- 85 Puan

2. Asiye Ünlü - 81 Puan

3. Jülide Yağcıoğlu - 76 PuanAyrıca yarışmamıza birbirinde

en güzel tarif ve davet sofrasıyla katılan tüm yarışmacılarımızın hepsine çok teşekkürler, emeklerinize sağlık..

HamaratAbla.com
Ocak 2011