Yaşama Çok Erken Veda Etmiş 20 Ünlü Türk

12. Kazım Koyuncu

12. Kazım Koyuncu

Laz müzisyen 2005 senesinde, daha 33 yaşındayken akciğer kanseri hastalığı sebebiyle vefat etti. Tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumduğunda İstanbul'dan uğurlamak için Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda katılımın çok büyük olduğu bir tören düzenlendi. Törende Çernobil kazasının ardından kayıtsız kalan devlet yetkililerinin tutumları eleştirildi.


11. İsmail Hakkı Sunat

11. İsmail Hakkı Sunat

İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı olan İsmail Hakkı Sunat, 2004 senesinde yaşamını kaybetti. 38 yaşındayken hayata veda eden oyuncu, yüksek sesle müzik dinleyen komşusunu uyarması üzerine çıkan tartışmada vuruldu ve hayatını kaybetti.1. Defne Joy Foster

1. Defne Joy Foster

Henüz 36 yaşındayken hayatını kaybeden Foster astım hastasıydı. Kullanmış olduğu ilaçlarla alkol birleştiğinde ilaçlarının yan etkileri onun ne yazık ki sonu oldu. Ahmet Altan'ın oğlu Kerem Altan'ın evinde hayatını kaybeden Foster'ın ölümünden sonra Altan tutuklandı, ama Foster'ın ölümüyle bir alakasının olmadığı anlaşıldı ve serbest bırakıldı.


3. Barış Akarsu

3. Barış Akarsu

Barış Akarsu, 29 Haziran 2007 yılında, 28. doğum gününde Bodrum-Torba Kavşağı'nda gerçekleşen trafik kazası sebebiyle aramızdan ayrıldı. Kız arkadaşı Zeynep Koçak ile Nalan Kahraman olay yerinde hayatlarını kaybederken Akarsu hastaneye kalbi durmuş şekilde getirilmiş, acil serviste kalbi tekrar çalıştırılmıştı. 5 gün süresince yoğun bakımda kalan Akarsu'nun sevenleri kaldığı hastanenin önünde nöbet tuttu. Ama beş gün süren yoğun bakımdan sonra Akarsu yaşama tutunamadı.


4. Gökhan Semiz

4. Gökhan Semiz

Grup Vitamin'in solisti olan Gökhan Semiz de genç yaşında trafik kazasına kurban verdiğimiz değerli gençlerden biriydi. 1998 senesinde, 29 yaşına basmasının üzerinden daha birkaç gün geçtikten sonra Bakırköy'de kullanmış olduğu araba kontrolden çıkarak demir korkuluklara çarptı ve genç sanatçının yaşamını yitirmesine sebep oldu.


5. Ajlan Büyükburç

5. Ajlan Büyükburç

Büyükburç trafik kazası kurbanı sanatçılardan bir tanesi. Kazadan yalnızca üç gün öncesinde ehliyetini alan sanatçı, Muğla'nın Fethiye ilçesi dolaylarında, Kerim Tekin'in de hayatını kaybetmesine neden olan mıcırlar sebebiyle kaza yapıp 29 yaşında yaşamını kaybetti.


6. Yavuz Çetin

6. Yavuz Çetin

2001 senesinde yaşamını yitiren Yavuz Çetin, öldüğü zaman 31 yaşındaydı. Yoğun depresyon teşhisi konularak bir hafta süresince hastanede yatan, iyileştiği için taburcu edilen Yavuz Çetin, 15 Ağustos 2001'de Boğaziçi köprüsünden atlayıp intihar etti.


7. Onur Bayraktar

7. Onur Bayraktar

Hız tutkusu sebebiyle hayatını kaybeden ünlülerden o: Onur Bayraktar. Oynadığı "Leyla'nın Evi" oyunundan çıkıp ardından Balat'taki evine giderken yolda kaza yapan oyuncu, 31 yaşında yaşamını kaybetti.


8. Nilgün Marmara

8. Nilgün Marmara

1987 yılında, henüz 27 yaşındayken Beyoğlu'ndaki evinin balkonundan atlayıp intihar eden Nilgün Marmara, tutkunu olduğu şair Sylvia Plath'in ölümünden oldukça fazla etkilenmişti.


9. Bergen

9. Bergen

Türkiye'nin en tanınan arabesk-fantezi şarkıcıları arasında olan Bergen, albümünün adı gibi "Acıların Kadını"ydı. Hayatını kaybetmeden 7 sene önce kocasının yüzüne kezzap atması sonucu iki gözünü de kaybetti. Sonrasında tek gözü tekrar görmeye başladı ve yüzünün yarısını saçlarıyla kapatıp sahne hayatını sürdürdü. 1989 senesinde, 30 yaşındayken boşandığı eşi onu kurşulayarak öldürüldü.


10. Boran Kaya

10. Boran Kaya

Ülkede "İner misin, Çıkar mısın" isimli yarışma programıyla tanınan Boran Kaya 35 yaşında hayatını kaybetti. 2000 senesinde tatile gittiği Kaş'tan dönerken geçirdiği trafik kaza nedeniyle 35 yaşında hayatını kaybetti.


11. Cahit Sıtkı Tarancı

11. Cahit Sıtkı Tarancı

Cumhuriyet Dönemi'deki Türk Şiiri'nin en kıymetli isimlerinden Tarancı, 1951 senesinde evlenmesinden birkaç sene sonra geçirmiş olduğu bir kriz sonucu felç geçirerek devlet tarafından Viyana'ya götürülmüştür. Tarancı Viyana'da iyileşememiş, 1956 senesinde, 43 yaşındayken hayata gözlerini yummuştur.


12. Sabahattin Ali

12. Sabahattin Ali

Türk öykücü, şair, öğretmen, yazar ve gazeteci Sabahttin Ali, 1948 senesinde 41 yaşındayken bir cinayet nedeniyle hayatını kaybetti. "İçimizdeki Şeytan" adlı romanı milliyetçi kesimde büyük tepki çekmişti. Ali Ertekin adlı şahıs, milli hislerini tahrik ettiği gerekçesiyle Sabahattin Ali'yi başına sopa vura vura öldürdü. Ama yakın çevresine göre sanatçının ölüm nedeni Milli Emniyet tarafından sorgulandığı esnada yaşadığı işkencelerdi.


14. Oğuz Atay

14. Oğuz Atay

Türk Edebiyatı'nda Tutunamayanlar ile post-modern tarzda eser yayınlayan ilk yazar olan Oğuz Atay, 1977 senesinde, daha 43 yaşında beyninde çıkan bir tümör sebebiyle hayata veda etti.


15. Orhan Veli Kanık

15. Orhan Veli Kanık

1950 senesinde, 36 yaşında yaşamını yitiren Orhan Veli, bir hafta için geldiği Ankara'da belediyenin kazdığı bir çukura düşüp başından hafif olarak yaralanmış ama bunu önemsememiş ve iki gün sonrasında İstanbul'a geri dönmüştü. Olaydan dört gün sonra fenalaşıp hastaneye kaldırıllan Kanık, beyin kanaması sebebiyle girdiği komadan çıkamadı ve Cerrahpaşa Hastanesi'nde yaşama veda etti.


Aramızdan çok erken ayrılan ve sanat dünyasından tanıdığımız 20 Türk ünlüyü sizin için galerimizde derledik. İleri butonuna tıklayarak siz de bu isimlerin kimler olduğunu görebilirsiniz.