Tatlı Yiyelim Tatlı Yarışalım!!! Ve Sonuçları


Bize Osmanlı kültürünün mirasçısı olan Türk mutfağı Dünya mutfakları arasında en zengin, en renkli ve damak zevki çok başarılı olan mutfakların başındadır. Çorbadan hamur işine, sebzeden kebaba kadar her konuda zengin çeşide sahip olan mutfağımızda, kültürümüzde yer alan Tatlı yiyelim tatlı konusalım , Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır gibi sözlerden de anlaşılacağı üzere özellikle tatlıların apayrı bir yeri vardır. Hamur tatlılarından sütlü tatlılara, şerbetli tatlılarımızdan meyveli tatlılara kadar tatlının bin bir hali bulunan zengin mutfağımızdan yaz kış bu lezzetler eksik olmaz. Kimi zaman baklava, kadayıf gibi hamurlu tatlılarla kimi zaman muhallebi, keşkül, kazandibi gibi sütlü tatlılarla lezzetlenen sofralarımızda tatlı yoksa yemek asla bitmiş sayılmaz.

İşte biz de bu ay mutluluk kaynağı, sofralarımızın keyfi, yemeklerimizin leziz finali için hazırladığımız tatlı tariflerimizi birbirimizle paylaşacağımız ve hepimiz için zengin bir arşiv oluşturacağımız bir etkinlik düzenledik ve tarifleriyle bu etkinliği zenginleştirecek katılımcılara bazı hediyeler vermek istedik.


İşte “TATLI  Yiyelim TATLI Yarışalım” yarışmamızın kuralları

•    Yarışmamız “En çok tarif gönderen”  ve  “Juri Özel Ödülü” olmak üzere iki kategoride olacaktır. Her kategoride 3’şer kişiye olmak üzere toplamda 6 kişiye hediye verilecektir.
•    Katılımcılarımızın yarışmaya katılabilmeleri için tariflerini malzemeleri, yapılışı ve kendi çekmiş oldukları fotoğraflarıyla birlikte sitemizde yer alan Tarif Gönder kısmından yada info@hamaratabla.com mail adresinden bize ulaştırmaları gerekmektedir.
•    Tariflerinizin en az 600 piksel genişliğinde ve sizin çektiğiniz bir fotoğraf içermesi zorunludur. Fotoğrafsız tarifler kesinlikle yayınlanmayacak ve yarışma içerisinde değerlendirilmeyecektir. İnternetten alındığı tespit edilen fotoğraf ile yarışmaya katıldığı tespit edilen katılımcılarımız ne yazık ki diskalifiye edilecektir.
•    Blogu olan yarışmacılarımız, göndermiş oldukları tarifler sitemizde yayınlandıktan sonra dilerlerse kendi bloglarında da sitemize link vererek ve yarışmadan bahsederek yayınlayabilirler. Kendi bloglarında yayınlanmış tariflerden yarışma tarifi olduğu belirtilmeyen tarifler ne yazık ki yarışma içerisinde değerlendirilemeyecektir.

•    Blogu olan yarışmacılarımızın daha önce blogları için hazırlayıp yayınladığı tariflerden,  en çok tarif gönderen kategorisinde blogu olmayan katılımcılara haksızlık olmaması için bu tarif ile yarışmaya katıldıklarını güncelleyerek sadece 1 tane tarif gönderebilirler.   Ancak daha önce yayınladıkları tariflerini tekrar hazırlayıp yeni bir fotoğraf ile göndermeleri halinde diledikleri kadar tarif ile katılabilirler
•    Aynı tarif ile birden çok kişi yarışmaya katılabilir. Önemli olan herkesin kendi fotoğrafı ile katılmasıdır.
•    Tarifler Sütlü Tatlı, Hamur Tatlıları yada Şerbetli Tatlı olabilir.
•    Kek, Kurabiye,Tart ve Pasta Tarifleri, Tatlılar kategorisinde değerlendirilmeyecek ve yarışma tarifleri içerisinde yer almayacaktır.
•    Tarif gönderen katılımcılarımızın tarifleri Hamarat Abla tarafından değerlendirilip onaylandıktan sonra sitemizde mutlaka tarif sahibinin ismi ile birlikte yayınlanacaktır.
•    “JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ”  kategorimizde Tarifinizin orjinalliği, Sunumuzun estetiği, Fotoğrafınızın görsel kalitesi, Tarifinizin aldığı yorumlar, Tarifinizin okunma sayısı, Tarifinizin sitemizde ve Facebook’ta beğenilme sayıları gibi birçok faktör göz önünde bulundurularak değerlendirmeyi ve seçimi HamaratAbla’nın belirlediği bir juri yapacaktır.
•    “EN ÇOK TARİF GÖNDEREN” kategorimizde, Tarifleriniz sitemizde isminiz ile birlikte yayınlanacaktır ve belirtilen süre sonunda en çok tarifi yayınlanan katılımcılarımız yarışmayı kazanmış olacaktır.
•    “En çok tarif gönderen” ve “Juri Özel Ödülü” olmak üzere her iki kategorimizde de 1.2. ve 3. Seçilecektir.
•    Yarışmamız 15.09.2010 günü başlayacak ve 15.10.2010 günü sona erecektir.
•    Kazananlar 16.10.2010 günü sitemizde açıklanacak ve kazananların hediyeleri kargoya verilecektir.
•    Sitemizdeki Tarif Gönder bölümünden yada email ile gönderilen tüm tariflerin telif hakları Hamarat Abla’ya aittir ve ayrıca telif ücreti ödenmeyecektir.

Yarışmamızın Ödülleri

EN ÇOK TARİF GÖNDEREN

1. Ekmek Kızartma Makinası - Arzum Rito AR-211

2. El Blender ve Rondo Seti - Sinbo SHB-3036

3. El Mixeri - Sinbo SMX-2720

JURİ ÖZEL ÖDÜLÜ

1. Ekmek Kızartma Makinası - Arzum Rito AR-211

2. El Blender ve Rondo Seti - Sinbo SHB-3036

3. El Mixeri - Sinbo SMX-2720

Bir yarışmamızın daha sonuna geldik. Öncelikle lezzetli tariflerini gönderip emeklerini bizlerle paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çok değişik lezzetlerin yarıştığı, hepimize yeni tarifler tanıtan ve hepimizin geniş bir tatlı arşivine sahip olmasını sağlayan bir yarışma oldu. Gönlümüzden katılan herkese hediye vermek geçse de imkanlarımız dahilinde belirli sayıda kazanan seçebildik. Fakat hediyelerimiz sınırlı olsa da bu birbirinden değerli tarifler hepimiz için en büyük hediye olmuştur diye umuyorum.

İşte yarışmamızın ilk kategorisi "En Çok Tarif Gönderen" kazananları..

1. Birsel Türkmen - 118 Tarif

2. Gamze Akıncıoğlu - 79 Tarif

3. Meryem Yılmaz - 48 Tarif

Ve seçerken gerçekten çok zorlandığımız yarışmamızın ikinci kategorisi "Juri Özel Ödülü" kazananları..

1. Portakallı Rulo Revani - Ergül Baykaran

2. Haşhaşlı Revani - Nurcan Bakan

3. Pepeçura - Hatice Karakuş

Yeni yarışmalarımız da yeni kategoriler ile yepyeni lezzetlerle tanışmaya ve yepyeni hediyeler kazanmaya devam….

*** Kazanan isimler bize mail yoluyla adreslerini bildirebilirler mi? lütfen!