• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • Menüler 

Burçlar ve Özellikleri

Hangi ayda doğduğunuz , burcunuz hangisi ? Kişiliğimizi etkileyen, hatta fiziksel özelliklerimizi etkileyen burçlara gelin bir göz atalım. Galerimizdeki ileri tuşuna basarak kendi burcunuzu ve özelliklerini öğrenebilirsiniz.

1 . KOÇ BURCU : 21 Mart - 20 Nisan
1 . KOÇ BURCU : 21 Mart - 20 NisanKoç burcu kişiler; çok pratik kişilerdir. İlgili oldukları konularda yaratıcıdırlar. Enerjik ve hareketli bir yapıya sahiptirler. Egoları fazlasıyla gelişmiştir. Hatalarını asla kabul etmezler. Bencildirler. Daima kendilerini kanıtlama derdindedirler. Eğer bir işe başlarken ayrıntılarıyla düşünüp harekete geçtilerse, hareketli ve güçlü yapıları sayesinde çok üretken olabilirler. Her zaman kendilerini ön plana çıkartmayı severler. Lider ve otoriterdirler. Diş başlı, bencil ve asi davranırlar. Özgürlüklerine düşkündürler. Çok kıskançtırlar. Hareketli oldukları için spor yapmayı severler, böylece fit kalırlar.

2 . BOĞA BURCU : 21 Nisan - 20 Mayıs
2 . BOĞA BURCU : 21 Nisan - 20 MayısBoğa burcu kişiler; güvenilir ve merhametli kişilerdir. Maddiyata fazlasıyla önem verirler. Başladıkları işi bitirirler. Sabırlı, disiplinli ve metanetlidirler. Risk almayı sevmezler, kendilerini emniyette hissetmek isterler. Başkalarına yardım etmeyi severler. Etrafı tarafından aranan kişilerdir, çünkü kararlı, güvenilir ve sıcakkanlı insanlardır. Rahatına düşkündür, lüksü ve konforu severler. Çok dikkatli oldukları için hata yapma payları düşüktür. Fırsatları iyi değerlendirirler. Diğer burçlara göre daha az hareketli olduklarından spor yapmayı pek sevmezler, kilo almaya daha yatkındırlar.

3 . İKİZLER : 21 Mayıs - 21 Haziran
3 . İKİZLER : 21 Mayıs - 21 Haziranİkizler burcu kişiler; tez canlıdırlar. Hızlı düşünüp hızlı hareket ederler. Aynı anda birçok işle uğraşabilirler, çabuk uyum sağlarlar. İkizler burcu insanını anlamak zordur. sürekli fikir değiştirirler. Bu yüzden çift karakterli olarak bilinirler. Çok mutlu iken aniden mutsuzluğa kapılabilirler. Gerçek düşüncelerinden çok karşısındakinin duymak istediklerini söylerler. Mantıklı ve çekicidirler. Kıvrak bir zekaya sahiptirler. Bilmedikleri konuları dahi ustalıkla gizleyebilirler. Kararsızdırlar. Maddi açıdan da, bazen çok cimri oldukları gibi, bazen de fazlasıyla bonkör davranabilirler. Hareketli oldukları için daima güzel bir fiziğe sahiptirler.

4 . YENGEÇ : 22 Haziran - 22 Temmuz
4 . YENGEÇ : 22 Haziran - 22 TemmuzYengeç burcu kişiler; fazlasıyla duygusal ve duyarlıdırlar. Sorumluluk sahibi, fazlasıyla alıngan, hassas ve evhamlı kişilerdir. Kendilerini iyi hissettiklerinde yardımsever, sıcakkanlı, anlayışlı, neşeli düşünceli ve anlayışlıdırlar. Ancak bir anda hiç bir sebep olmaksızın alıngan ve somurtkan olabilirler. Sevdiklerini ve değer verdiklerini fazla belli etmezler. Sabırlı ve nazik kişilerdir, tartışmalardan ve eleştirilmekten hoşlanmazlar. Alıngan oldukları için çok kolay kırılırlar, kendilerini kıranları çok zor affederler. Yapılanı kolay kolay unutmazlar. Tepkileri duygusaldır asla mantıklı değildir. Evcimen ve ailelerine çok bağlıdırlar. Fazlasıyla hassas oldukları için depresyon eğilimlidirler.

5 . ASLAN : 23 Temmuz - 22 Ağustos
5 . ASLAN : 23 Temmuz - 22 AğustosAslan burcu kişiler; emir almaktan hoşlanmaz ve yönetmeyi severler. Önderlik ve diktatörlük ruhlarında vardır. Herkesin hayatını planlamak isterler, her şeye karışırlar. Organizasyon yapmayı severler. Mağrurdurlar. Herkese söz hakkı verirler ancak sonuçta kendi fikirlerini herkese kabul ettirmeye çalışırlar. Merhametli, neşeli, sevecen ve iyimserdirler. Çevresiyle ilgilidirler ve yardım etmeyi severler. Kendisine hatalı davranılsa bile dostane karşılık verir, ancak iyi niyetlerini suistimal edilmesinden hoşlanmazlar. Böyle bir durumla karşılaşırlarsa sert bir şekilde karşılık verirler. Yönetici gezegenleri Güneş’in etkisiyle en zor zamanlarında aydınlığa çıkarlar, oldukça şanslıdırlar. dış görünüşe fazlasıyla önem verdikleri için daima bakımlıdırlar. Bu nedenle kolay kolay para biriktiremezler. Çalışmayı çok severler, iş konusunda başarılıdırlar. Aslan burcu olanlar oyun kurmayı, yönetmeyi ve kural koymayı gerektiren takım sporlarında başarılıdır.

6 . BAŞAK : 23 Ağustos - 22 Eylül
6 . BAŞAK : 23 Ağustos - 22 EylülBaşak burcu kişiler; titiz, düzenli, detaycı, zeki ve çalışkandırlar. Çalışmayı ve üretmeyi severler. Başarıya ulaşmak için çok çalışıp, elinden gelen her şeyi yaparlar. Tembellik onlara göre değildir. Fazlasıyla detaycı olmaları sağlam adımlar atmalarına neden olur. ayrıntılarda takılı kalsalar da bu onları başarıya götürür. Yardım etmeyi severler. Arkadaş seçiminde titiz davranırlar, mükemmeliyetçidirler. Zor beğenirler. Kurallara bağlıdırlar. Tutumlu oldukları için fazla lüksü sevmezler. Yaşam alanlarının temiz ve düzenli olması onlar için önemlidir. Kuralcı yapıları her şeylerine yansır, onları dağınık görmek mümkün değildir.

7 . TERAZİ : 23 Eylül - 23 Ekim
7 . TERAZİ : 23 Eylül - 23 EkimTerazi burcu kişiler; cazibeli, çekici, büyüleyici ve estetiktirler. Girdikleri her ortamda fark edilirler. Tarz sahibi oldukları için modayı takip etmezler, kendilerine yakışanı giyerler. Dengeye önem verirler. Bir olay hakkında ölçüp biçmeden, tartmadan karar vermezler. İlişkilerinde de denge önemli olduğu için adaletlidirler. Haksızlığa tahammülleri yoktur. Çabuk sinirlenmezler, naziktirler fakat ısrardan hoşlanmazlar. Böyle bir durumla karşılaştıkları zaman nazik olamayabilirler. Hayatlarındaki her şeyin güzel olmasını isterler ve arkadaşlarının sahip olduğu güzel şeyleri kıskanıp onlara ulaşmak için türlü yollara başvurabilirler. Dostluk onlar için önemlidir, yalnızlığı sevmezler.

8 . AKREP : 24 Ekim - 22 Kasım
8 . AKREP : 24 Ekim - 22 KasımAkrep burcu kişiler; enerjik, kararlı, kendilerine güvenen,cesur, tuttuğunu koparan kişilerdir. Başladıkları işi asla yarım bırakmazlar. Arzuludurlar. Bakışlarıyla karşı tarafa hislerini ve duygularını aktarabilirler. Dürüstlüğe çok önem verir. Doğru bildiğinden asla vazgeçmez. Kuşkucudur, kolay kolay inanmazlar. Ancak inandıkları konuyu da sonuna kadar savunurlar.Lüks ve gösterişli yaşamı sevmelerine rağmen, bunu gösteriş için değil kendilerini başarılı ve iyi hissetmek için yaparlar. Güven telkin ederler, sır tutmada ustadırlar. Sezgileri çok kuvvetlidir.

9 . YAY : 23 Kasım - 21 Aralık
9 . YAY : 23 Kasım - 21 AralıkYay burcu kişiler; dikkatsiz, kaprisli ve patavatsızdırlar. Özgürlüklerine fazlasıyla düşkündürler, emir almaktan kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Çabuk sinirlenirler, kin tutmazlar ve çabuk sakinleşirler. Yay’lar aynı anda birçok konu ile ilgilenebilirler. Bu da bilmedikleri şeyleri öğrenme merakındandır. Kolay iletişim kurarlar. Seyahat etmeyi severler, farklı yerleri görmeyi, yeni insanlarla tanışmayı, değişik kültürler öğrenmeyi severler. İlgisini çekmeyen konulardan çabuk sıkılırlar ve bunu belli ederler. Hareketli oldukları için her zaman formdadırlar.

10 . OĞLAK : 22 Aralık - 20 Ocak
10 . OĞLAK : 22 Aralık - 20 OcakOğlak burcu kişiler; tembellik yapmayı sevmezler. Çok çalışkandırlar. sürekli işleri ile meşguldürler. Utangaç bir yapıya sahip oldukları için insan ilişkilerinde çok başarılı değillerdir. Fakat güvenilir ve dürüst olmalarından dolayı dostlarıyla sağlam ilişkiler kurarlar, asla yalnız kalmazlar. Çok büyük sırları bile saklayarak arkadaşlarına güven verirler ve karşısındakinden de güven beklerler. Maddi konularda eli açık ve yardımsever olsalar da tasarrufu severler ve tutumludurlar. Hastalıklara karşı dirençlidirler, kilo problemleri yoktur.

11 . KOVA : 21 Ocak - 18 Şubat
11 . KOVA : 21 Ocak - 18 ŞubatKova burcu kişiler; gerçekçi, akılcı ve ileri görüşlüdürler. Sevgi dolu olan Kova' lar insanları mutlu etmeyi; ırk ve cinsiyet gözetmeksizin bütün insanların aynı imkanlara sahip olmasını isterler. İdealist, hümanist ve entellektüeldirler. İnatçı ve sabit fikirlidirler. Herkesle rahatlıkla iletişim kursalar da mutlaka mesafelidirler. Bağlanmaktan hoşlanmazlar. Maddiyata önem vermezler. Dürüst ve güvenilir kişilerdir. Yeniliklere açık olsalar da alışkanlıklarından çabuk vazgeçemezler. Çok yönlü olduklarından zor anlaşılırlar.

12 . BALIK : 19 Şubat - 20 Mart
12 . BALIK : 19 Şubat - 20 MartBalık burcu kişiler; fazlasıyla duygusaldır. Sezgileri çok güçlüdür. Anlayışlı, iyi niyetli, herkesle iyi geçinen insanlardır. Mistik güçleri vardır. Her ortama kolay uyum sağlarlar. Kolay dağılırlar bu nedenle başarılı olmak için motivasyona ihtiyaç duyarlar. Sadık ve evcimendirler. Geleneklerine ve alışkanlıklarına önem verdiklerinden değişikliklerden hoşlanmazlar. Merhametlidirler ve insanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Estetik zevkleri gelişmiştir. Rahatına çok düşkündürler. Bağışıklık sistemleri kuvvetsizdir. Kolay hasta olurlar.