• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • Menüler 

Uyku Pozisyonunuz İlişkinizi Anlatıyor ( Uyku pozisyonları )

Uyku pozisyonunuz ilişkiniz hakkında ipuçları veriyor. Uzmanlar tarafından araştırılan ve ortaya konulan sonuçlar sizleri hayrete düşürebilir. ( Galeride bulunan fotoğraflara ulaşmak için İLERİ butonuna basınız. )

2 - Kaşık pozisyonu
2 - Kaşık pozisyonuBu pozisyonda uyumayı tercih eden çiftler mutlu ve birbirlerinden ayrı kalamayan çiftlerdir. Birbirlerine sevgilerini göstermekten keyif alırlar ve fiziksel olarak sürekli yakın olmak isterler.

3 - Yastık sohbeti
3 - Yastık sohbetiYatakta yüz yüze birbirlerine bakarak yatan çiftler birbirlerine çok iyi sırdaştırlar. Samimiyet çok önemlidir. Yüz yüze sohbet etmekten ve yatarken dertleşmekten çok hoşlanırlar.

4 - Romantik
4 - RomantikErkeğin sırt üstü yatıp, kadının da erkeğin omzuna yaslandığı bu pozisyon, biraz kadını erkeğin himayesine sığınır gibi yansıtır. Bu pozisyon, genelde yeni çiftlerin tercihidir. Sıcakkanlı, ama biraz utangaçlığı ele verir. Omza yaslanan taraf için kalp sesini duymak rahatlatıcıdır.

5 - Sarmaşık
5 - SarmaşıkUzmanlar bu pozisyonun güçlü arzu ve şehvet içerdiği konusunda hemfikir. Çiftler ilişkinin ilk zamanlarında beraber uykuya dalarken veya samimiyet anlarının ardından bu şekilde uyurlar. Sarmaşdolaş uyumak güçlü cinsel arzuların göstergesidir, ama aynı zamanda bazı uzmanlara göre her zaman bu şekilde uyuyan çiftler arasında kıskançlık problemleri de yaşanıyor olabilir.

6 - Ferah ve indirgenmiş
6 - Ferah ve indirgenmişBu iyi bir pozisyon değil, çünkü uzmanlara göre çoğunluk alanı kaplayan kişi partnerine karşı duygusal yakınlık duymuyor demektir. Bu pozisyon ayrıca ilişkinin iyi bir noktada olmadığına işaret eder. Çünkü küçük alanda uyuyan kişinin kendine güveni düşükken, ve diğer kişi hala ilişkinin iyi gittiğine inanıyor olabilir.

7 - Sırt sırta, dokunarak
7 - Sırt sırta, dokunarakBu pozisyonda uyuyan çiftler genelde kişisel alana saygı duyuyor ama aynı zamanda teması korumak istiyor. Bu çiftler birbirinden dinamik, farklı ve her iki kişi de bağımsız olarak yaşamlarına devam ederken sağlıklı ve düzenli bir ilişki içinde. Uzmanlara göre bu pozisyon kişilerin sürekli birbirinin varlığına ihtiyaç duymadıklarını ve birbirlerine güven duyduklarını gösteriyor.

8 -Yüz yüze, dokunmadan
8 -Yüz yüze, dokunmadanBu pozisyon partnerinizi görmek veya samimiyet istediğinize işaret eder. Her iki kişi de özele saygı duyarken mesafe almak yerine bağlantıda kalmayı tercih ediyor. Genelde bu tür çiftler günlük problemlerini daha rahat çözerler.

9 - Herkes kendi alanında, ama bacaklar temasta
9 - Herkes kendi alanında, ama bacaklar temastaBu pozisyon kişiler arasında sevgiye işaret eder, ama aynı zamanda ilişkide biraz daha ilgi alakaya ihtiyaç vardır. Uzmanlara göre bu aşk, tutku ve ilişki farklılıklarının kombinasyonudur. Bacaklar birbirine temaslı şekilde uyumak partnerinize ve ilişkinize duyduğunuz güvene işaret eder.

10 - Kaşıklama
10 - KaşıklamaUzmanlara göre sarılan kişi genelde diğerine rehberlik eder ve korur. Diğer kişi kendini güvende ve rahat hisseder, ve muhtemelen sarılma olmadığında uykuda kendini güvensiz hissedebilir. Bu pozisyon çiftler arasında mükemmel uyuma işaret eder. Ancak, bazen ilişkide bir derece güvensizliğe işaret edebilir.

11 - Sırt sırta, ayrı
11 - Sırt sırta, ayrıBu pozisyon ilişkinin doğru gitmediğinin işareti. Bu durumda herkesin kendi özgürlüğünü yaşaması için biraz mesafe koymak gerekli. Herhangi bir temas olmaması bu kişilerin güçlü bir tartışma yaşadığını veya tamamen birbirinden bağımsız olmak istediğini gösteriyor olabilir. Bu durumda pozisyonu iyice inceleyin. Örneğin, eğer eller kapalı ve vücut gergin ise bu partnerinizin iletişime geçmek istemediğini gösterir. Hatta belki de partnerinin etrafında olmak tamamen dayanılmaz bir durum olabilir. Eğer vücut rahat ve ilişkide herhangi bir gerginlik yoksa, bir diğerine güven ve kişisel alana saygı anlamına gelebilir.

12 - Cenin Pozisyonunda Uyumak
12 - Cenin Pozisyonunda UyumakEğer cenin pozisyonunda uyuyorsanız güçlü bir şekilde korunma isteği duyuyorsunzdur. Ayrıca insanların sizi anlamasını ve sempati duymasını istiyorsunuz. Kendinizi karşılaştığınız problemlerden korumak istediğinizden, bu şekilde kıvrılarak yatıyorsunuz.

13 - Yüz Üstü Uyumak
13 - Yüz Üstü UyumakKol ve bacaklarını yanlara açmış karnı üzerinde yatarak uyuyan insanlar genellikle lider kişiliğe sahiptir. Dürtüsel hareket etmeyi seviyor ve gerektiğinde insiyatif kullanmaktan çekinmiyorsunuzdur. Kişisel ve iş yaşantınızda süprizleri sevmediğinizden her şeyi önceden planlamaya çalışırsınız.

14 - Bir Bacağı Dışarı Atarak Uyumak
14 - Bir Bacağı Dışarı Atarak UyumakUyku pozisyonunuzun sizin hakkınızda söylediği şeyler vardır ve bu pozisyonun söyleyecek çok şeyi var. Bir bacağı kaldırarak uyumak fazla karşılaşılan bir durum değildir ve bu sizin de sıradışı bir insan olduğunuz anlamına gelir.

15 - Dizleriniz Dışarı Çıkmış Halde Yan Yatarak Uyumak
15 - Dizleriniz Dışarı Çıkmış Halde Yan Yatarak UyumakEğer dizleriniz dışarı çıkmış halde yan yatarak uyumayı tercih ediyorsanız, bu sizin göreceli olarak sakin bir insan olduğunuzu gösterir, aynı zamanda güvenilir bir insansınızdır. Gerçekten sizi gücendirmek isteyen bir kişinin, size hakaret etmekten daha fazlasını yapması gerekir.

16 - Sırt Üstü Uyumak
16 - Sırt Üstü UyumakEğer kollarınız yana açık ve sırt üstü yatarak uyuyorsanız bu hayatı sevdiğiniz ve pozitif bir insan olduğunuz anlamına gelir. İnsanlar arasında olmaya bayılıyorsunuz ve kalabalık içerisindeyseniz herkesin dikkatinin sizin üzerinizde olmasını istersiniz.

17 - Hazır Ol Vaziyette Uyumak
17 - Hazır Ol Vaziyette UyumakEğer kollarınız yanınızda sırt üstü vaziyette tıpkı hazır oldaki bir asker gibi uyuyorsanız bu dengeli bir insan olduğunuz anlamına gelir. Kafanızın içinde hayatınızda başarmanız gereken hedefler var ve bunları başarmak için neler yapmanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz.