• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • Menüler 

Eve neşe getiren çiçekler

Bitkiler yaygın olarak ev, ofis veya bir bahçe veya sundurmayı aydınlatmak için dekorasyon olarak kullanılsa da, bitkilerin bir alana pozitif enerji akışını sağlamak gibi daha iyi bir güçleri vardır.

Yelken Çiçeği
Yelken ÇiçeğiBu bitkinin fiziksel, zihinsel ve ruhsal huzur seviyenizi arttırma gücüne sahip olduğuna inanılıyor. Dahası, havayı temizleyerek ve zararlı kapalı ortam gazlarını etkisiz hale getirerek evinizdeki enerji akışını artırabilir. Bu bitki, ofis köşesi gibi daha karanlık alanlar için harika, çünkü çok fazla ışık gerekmeden büyür. Ayrıca daha huzurlu bir uyku için yatak odasına yerleştirebilirsiniz.

YASEMİN
YASEMİNBu güzel bitki pozitif titreşimleri çekiyor ve ilişkileri güçlendirip romantizmi artırma gücüne sahip. Yaydığı tatlı koku zihninizi yatıştırır ve size enerji sağlar. Eğer içeriye koymak isterseniz, bahçede doğu, kuzey veya kuzeydoğu alanlarında güneye bakan bir pencerenin yakınına yerleştirilmesi gerekir.

BİBERİYE
BİBERİYEHem fiziksel hem de zihinsel sağlığı arttırıyor ve aynı zamanda havayı temizliyor ve evi toksinlerden arındırıyor. Kokusu ruh halinizi iyileştirecek, kaygıyla başa çıkmanıza yardımcı olacak, yorgunluğu azaltacak, hafızayı daha iyi koruyacak ve uykusuzluğu giderecektir. Biberiye ayrıca iç huzur getirecektir. Bitkiyi güneşli bir alana yerleştirin ve fazla su almadığından emin olun.

BAMBU
BAMBUFeng shui’ye göre bitkinin dikey şekli, yaşam enerjimizi, fiziksel aktiviteyi ve canlılığı etkileyen element çubuğu anlamına gelir. Bu bitki, ofisinizin veya evinizin alçak olmayan alanları için harika. Bir kaç santim gelecek su ile cam bir kapta saklayın.

ALOE VERA
ALOE VERABu bitki size iyi şans ve pozitiflik getirecektir. Ayrıca çok sayıda sağlık faydası vardır. Doğrudan güneş ışığı almayan bir yere koyun ve düzenli olarak sulayın. Durgun su bu bitki için iyi bir seçim değil, bu yüzden uygun drenaj yapmalısınız. Aloe vera son zamanlarda hissettiğiniz negatif titreşimleri kesinlikle savuşturacak.

ORKİDE
ORKİDEFeng shui’ye göre, bu bitki pozitif titreşimleri çekiyor ve evdeki enerjiyi arttırıyor. Bitki ruh halinizi artıracak tatlı ve hoş bir kokuya sahiptir. Orkideyi muhafaza etmek için en iyi yer yatak odalarıdır, çünkü orkide gece oksijen salınımı yapar.

LAVANTA
LAVANTALavanta melankoli ile savaşır ve duygularınızı daha kolay kontrol etmenize yardımcı olur. Muhafaza ettiğiniz yere mutluluk getirecek ve ilişkilerde bağlılığı sağlayacak ve genel sakinlik getirecektir.