• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerGözlük Camı Nasıl Temizlenir?

Gözlük kullanan kişilerin yaşamış olduğu temel sorunlar gözlük camlarının çizilip kirlenmesidir. Peki bu sorunları nasıl halledebilirsiniz? Yanıtları aşağıdaki haberimizde..
Gözlük Camı Nasıl Temizlenir?Gözlükleri yeni gibi gösterecek yöntemler:

* Elinize sabun alıp ellerinizi iyice köpürtün. Ellerinizle köpüğü gözlüğün her yanına yayın. Hemen ardından da gözlüğünüzü içme suyu ile durulayın. 
* Daha basit  bir yöntem ise; mikrofiber gözlük camı bezleri ile gözlüklerinizi temizlemektir. 
* Gözlüklerin temizlenmesinde halk arasında çokça kullanılan bir başka yöntemse gözlük temizleme spreyi ile silmektir. Bu spreyler gözlüklerin bütünüyle temizlenmesine yardım eder.

Gözlük camlarının çizilmesi halinde neler yapılabilir?


* Bir çay kaşığı karbonat ile bir çay kaşığı tuzu karıştıp macun kıvamına getirin. Karışımı hazırladıktan sonra bunu gözlük camına sürüp hafifçe camları ovun. Sonrasında ılık su ile yıkayın.
* Gözlüğünüzü ılık su ve sabun ile ovup yıkarsanız üstündeki çizikler büyük ölçüde azalır. 
* Bir diğer yöntem ise bebek şampuanı ile gözlük camlarını yıkamaktır. Gözlük camlarına bebek şampuanını sürüp camları ovun. Gözlük camları yepyeni olacaktır. 
* Aynı zamanda her işte yardımcımız olan sirke de gözlük camlarının temizlenmesinde kullanılabilir. 

Bunların haricinde gözlüklerin kullanımı ve temizlenmesi ile ilgili şu tavsiyelere uyabilirsiniz. 

* Gözlüklerinizi sert kumaşlarla veya gazete kağıdı ile temizlemeye çalışmayın. Gözlüklerinizi tek elle takıp çıkartmayı denemeyin. 
* Gözlüklerinizi kanepe gibi sıkça kullanılan eşyaların üstüne bırakmayın. 
* Gözlükleri çok sıcak veya çok aşırı soğuk yerlerde bırakmayın.

Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları


Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 fikir işinize yarayabilir. Bir evin en önemli odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle banyoda daha eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

Akıllı kadın 5000 dolara satılan kadın ayakkabısının benzerini kendisine yaptı. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat kadın ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize böyle bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

Havlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değiştirmek işte bu kadar kolay. Bir insanın evde en çok vakit geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ...

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Boşta bekleyen cam kavanozlar ile eviniz için hem dekoratif hemde kullanışlı eşyalar yapabilirsiniz. Sizler için cam kavanozlardan yapılan 15 kullanışlı eşyadan hoşunuza gideni evinizde yapabilirsiniz.

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu fıstık gibi soyabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum gününde ya da özel günlerde misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Karpuzu bu şekilde nasıl soyulduğunu anlatan videoyu da izleyebilirsiniz.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Şehir hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım herkesin istediği bir şey ama şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple böyle bir galeri oluşturduk, belki bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyaları

İlginç Mutfak eşyaları

Her biri kendi işini çözüyor önemli olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, ilginç tasarımları böyle ilginç mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha önce?