• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerSaç Fırçası Nasıl Temizlenir?

Gündelik hayatınızda kullandığınız saç fırçasını nasıl doğru temizlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız sizin için hazırladığımız aşağıdaki yazıyı mutlaka okumalısınız. Saçınızın daha sağlıklı olması için saç fırçası temizliği şarttır.
Saç Fırçası Nasıl Temizlenir?

Saç Fırçasını Temizleme Yöntemleri:


Günlük hayatınızda kullanmış olduğunuz saç fırçasının üzerinde biriken kopan kırık saçları parmaklarınızla temizleyin. Böylece kabasını temizlemiş olursunuz. Şayet kullandığınız fırça, fazla sıksa yani sık kıllı ise kürdan ya da iğne kullanabilirsiniz. Diplerinden kılları tutarak çekip çıkartın. Ssaç kalıntıları ve varsa pamuksu cisimleri temizlemenizin ardından, bir kabın içerisine deterjan, su ve sirke koyarak saç fırçasını bunun içinde 2-3 saat kadar bekletin. Fırça sabundan veya deterjan kalıntılarından arınana dek güzelce durulayın ve kağıt havlu ile üstündeki fazla suyu alın.

Kullanmış olduğunuz fırçanın sapı ahşapda su içinde bekletirseniz cilasına zarar verebilirsiniz. Bu durumda fırçayı kabın içerisine dik olarak koyun ya da bir sünger ile kılları kendiniz temizleyin.
Sabunlu ya da deterjanlı su kullanmak yerine amonyaklı suyu da tercih edin. Amonyak deterjan ve sabuna göre daha kuvvetli olduğu için fırçanın tüm kirlerden arınmasını sağlar. Temizleme işlemini sonlandırdıktan sonra bol su ile güzelce durulayın ve sonra kağıt havlu ile kurulayın.

Son olarak fön fırçasının üstünde birikmiş saç kalıntılarını temizlemek gözünüzde büyüyorsa, düz plastik taraktan yardım alın. Plastik tarağı fırçanın kıllarının başladığı yerden takarak ileri geri hareket ettirin. Saç kalıntılarının yavaş yavaş çıktığını görürsünüz. 

İşte bu kadar! Şimdi saç fırçanız tertemiz oldu. 

Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları


Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 fikir işinize yarayabilir. Bir evin en önemli odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle banyoda daha eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

Akıllı kadın 5000 dolara satılan kadın ayakkabısının benzerini kendisine yaptı. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat kadın ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize böyle bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

Havlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değiştirmek işte bu kadar kolay. Bir insanın evde en çok vakit geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ...

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Boşta bekleyen cam kavanozlar ile eviniz için hem dekoratif hemde kullanışlı eşyalar yapabilirsiniz. Sizler için cam kavanozlardan yapılan 15 kullanışlı eşyadan hoşunuza gideni evinizde yapabilirsiniz.

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu fıstık gibi soyabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum gününde ya da özel günlerde misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Karpuzu bu şekilde nasıl soyulduğunu anlatan videoyu da izleyebilirsiniz.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Şehir hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım herkesin istediği bir şey ama şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple böyle bir galeri oluşturduk, belki bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyaları

İlginç Mutfak eşyaları

Her biri kendi işini çözüyor önemli olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, ilginç tasarımları böyle ilginç mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha önce?