• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerKalbin Düzgün Şekilde Çalışmadığının Belirtisi Olan 7 İşaret

Kalbiniz doğru çalışıyor mu? Kalbin doğru çalışıp çalışmadığını anlayabileceğiniz 7 önemli işareti sizin için haberimizde anlatıyoruz. İşte o önemli belirtiler!
Kalbin Düzgün Şekilde Çalışmadığının Belirtisi Olan 7 İşaret

Kalbinizin doğru çalışıp çalışmadığından emin olamıyor musunuz?
İşte bunu anlamanın yolları...
Kalbiniz düzgün çalışmıyorsa neden endişelenmelisiniz?
Vücudumuzdaki en önemli organ olan kalptir. Ona çok iyi bakmazsak, sağlığımızla ilgili büyük sorunlar yaşayabiliriz. 
Genel olarak sağlıksız beslenme ve zararlı alışkanlıklar kalbi yorar ve onu sağlıksız hale getirir.
Kalbin zarar görme nedenleri değişkenlik gösterir:

* Sigara içmek
* Kötü beslenme
* Hareketsizlik 
* Aşırı yorgunluk ve dinlenememe 
1. Göğüste ağrı veya göğüs yangısı

Göğüs ağrısının sebebi değişik nedenlerden ötürü olabilir. Bununla beraber artıyorsa ve daralma hissi görülüyorsa dikkat etmekte fayda vardır.
Göğüs ağrısı bir kalp hastalığından kaynaklandığında, bu organ az oksijenli kan alır. Bu yüzden de olabilecek en kısa zamanda yardım almak oldukça hayati bir durumdur. 
2. Aritmiler

Vücudumuzun kalp atışları genellikle düzenlidir. Normalde sağlıklı ve düzenli olduğu zaman kalp atışlarının farkına varmayız.
Bunun yanı sıra, kalp atışlarınızda çok hızlı, çok yavaş ya da düzenli olmayan değişikliklerin olduğunun farkına varırsınız, kalbinizin olması gerektiği şekilde çalışmadığını anlamak için mutlaka tıbbi bir yardım alın.
3. Uyku Apnesi

Çoğu zaman uyku apnesi çok dikkate alınmaz, ancak bu durum kalbin olması gerektiği gibi çalışmadığını haber veren bir semptom olabilir.
Yaşanılan bu sorun, uyku sırasında vücuda hava girmesini önler, beyin ve kalpte bulunan oksijenin yetersizliğinden ötürü kalp krizine sebep olabilir.
Kısa bir zaman uyku apnesi geçirmiş olsanız dahi, bu konuda dikkatli olmak gerekiyor. Bunun sebebi, uyku apnesinin uyku kalitesini etkileyecek olmasıdır.
 
4. Şişen ayak ve bacaklar

Çok mu tuz tüketiyorsunuz? Her zamankinden daha çok mu yürüdünüz mü?
Bu gibi durumlarda bacak ve ayaklarda görülen şişmeler olağandır. Bu durum 1-2 gün içinde geçmelidir. 
Şişkinlik 1-2 gün içinde geçmiyorsa, kalp yetmezliği veya arteriyel bir durumdan kaynaklanan ödem yani su tutmanın bir belirtisi olabilir.
5. N efes darlığı ve t itreme
 
Devamlı nefes almak için mücadele etmeniz veya sürekli kendinizi yorgun ve nefes nefese hissetme hali olağan sayılması gereken bir şey değildir. 
Bu durumda, alışkanlıklarınızı takip etmeniz son derece büyük önem taşır. Son zamanlarda yeni bir ezersize başlamak gibi bir değişiklik yaptıysanız bu değişikliği biraz daha askıya almalısınız.


6. Cinsel işlev bozukluğu

Kalp hastalığının en erken uyarma şekillerinden bir tanesi, bilhassa 40-50 yaş arasındaki hastalarda erektil disfonksiyondur.
Başka bir özel durum söz konusu ise veya 50 yaşını doldurduysanız, güvendiğiniz bir doktora görünmek son derece önemlidir. Bunun neden dolayı kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.
7. Kırık Kalp Sendromu

Bu sendromdan ötürü hissedilen bir acı, kalp krizi esnasında yaşanana benzer veya ondan daha fazla hissedilen bir ağrıdır. 
Bu sendrom, yüksek kolesterol ya da yüksek tansiyon öyküsü olmayan, sağlıksız beslenmeyen veya hareketsiz bir yaşam geçirmeyen hastalarda tespit edilmiştir.
Kalbin Sağlıklı Olması İçin Genel İpuçları:

Sağlıklı beslenerek, düzenli şekilde egzersiz yaparak ve zihinsel sağlığınıza büyük ölçüde dikkat ederek sağlıklı bir yaşam tarzı yakalamanız mümkün! 
Alışılmadık bir belirti fark ettiğiniz takdirde,  mutlaka bir uzman hekime başvurmalısınız.

Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları


Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 fikir işinize yarayabilir. Bir evin en önemli odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle banyoda daha eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

Akıllı kadın 5000 dolara satılan kadın ayakkabısının benzerini kendisine yaptı. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat kadın ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize böyle bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

Havlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değiştirmek işte bu kadar kolay. Bir insanın evde en çok vakit geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ...

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Boşta bekleyen cam kavanozlar ile eviniz için hem dekoratif hemde kullanışlı eşyalar yapabilirsiniz. Sizler için cam kavanozlardan yapılan 15 kullanışlı eşyadan hoşunuza gideni evinizde yapabilirsiniz.

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu fıstık gibi soyabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum gününde ya da özel günlerde misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Karpuzu bu şekilde nasıl soyulduğunu anlatan videoyu da izleyebilirsiniz.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Şehir hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım herkesin istediği bir şey ama şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple böyle bir galeri oluşturduk, belki bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyaları

İlginç Mutfak eşyaları

Her biri kendi işini çözüyor önemli olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, ilginç tasarımları böyle ilginç mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha önce?