• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerKayınvalidesini Bu Halde Mutfakta Buldu – Söyledikleri Herkesin Yüreğini Sızlattı

Evlendiğinizde sadece eşinizle değil aynı zamanda birbirinizin ailesiyle de evlenmiş oluyorsunuz. Bazen bu evliliklerin güçlenmesine yardımcı olurken, bazen de evliliklerin parçalanmasına bile neden olabiliyor. Aile bireylerinin birbirlerini tanımaları zaman alabiliyor.
Kayınvalidesini Bu Halde Mutfakta Buldu – Söyledikleri Herkesin Yüreğini Sızlattı
Scot Mann, kayınvalidesiyle ilk tanıştığında, onunla çok zor anlaşacaklarını düşündü. Evliliklerinin 7. Yılında Scott’ın eşine lösemi teşhisi koyuldu. Eşi, 30 yaşındaydı.
Başlarına gelen üzücü olaydan Scott ders çıkarmayı bildi ve şimdi diğerlerini de bu konuda bilinçlendirmek istiyor.

İşte Scott’ın dokunaklı mektubu:
Adı Sharon.
Bana insanları olduğu gibi kabullenmemiz gerektiğini öğretti.
Kayınvalidemle ilk tanıştığımda, aksanından dolayı onu anlamakta biraz güçlük çektim. Yaşadığı coğrafyanın bir getirisi olarak evin patronuymuş gibi davranıyordu. Ancak kayınvalidemin, eşim için çok değerli olduğunu biliyordum ve ben de onu olduğu gibi kabul etmeye karar verdim.
7 yıl geçmesine rağmen kayınvalidemi tam olarak tanıyamamıştım.
Eşime 30 yaşındayken lösemi teşhisi koyuldu ve yaşama şansının %10 olduğu söylendi. İşte o zaman hayatımız bir daha asla aynı olmayacak şekilde değişti. Kayınvalidem Sharon, eşimin sonuna kadar yanında oldu. Veteriner olan Vietnamlı eşi ile bizim evimize taşındı ve eşime bakmaya başladı.
İki yıl boyunca market alışverişlerini yaptı, yemekleri pişirdi, kıyafetleri yıkadı ve ev temizliği yaptı, 300’den fazla doktorla olan randevularımıza bizi o götürdü, eşimin içmesi gereken hapları sınıflandırdı ve eşimin her gün haplarını içtiğinden emin oldu.
 
Herkesle ve özellikle eşimle bu kadar yakından ilgilenirken kendisine de kanser teşhisi koyuldu. Mastektomi operasyonuna girdi ve göğüsleri alındı. Daha sonra da kemoterapiye başladı.

İş yaparken şarkı söylüyor. Derdini anlatacak birileri etrafta olmadığında kendi kendine konuşuyor. Her gün suratında inanılmaz bir gülümsemeyle bütün zorluklara tek başına göğüs geriyor.
Bir gün işe gitmeden önce onun bu fotoğrafını çektim. Fotoğrafı çektiğimden haberi yoktu.

Evet, arkadaşlar. Mükemmellik işte böyle bir şey. Eşim hasta olduğundan beri belki de 300. kez eşime sabah kahvaltı hazırlayışı bu. Kemoterapi nedeniyle saçları döküldü. Ancak yine de eşime bakmaktan vazgeçmedi.
Herkesin hayatına böyle kahramanlar girmiyor. Hayatımda böyle biri var olduğu için gerçekten çok şanslıyım.
Scott’ın duygu yüklü hikayesinden hepimiz ders çıkarmalıyız. Hayatımızın herhangi bir döneminde gerek ailemezde gerekse de arkadaş çevremizde ilk bakışta anlaşılması zor olan kişiler olabilir. Ancak açık fikirli olmak çok önemli. Yıllar boyunca kayınvalidesine ısınamamış olan Scott da en sonunda kayınvalidesinin ne kadar iyi birisi olduğunu anlamış.

Scott’ın verdiği mesajı paylaşarak yayalım.

Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları


Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 fikir işinize yarayabilir. Bir evin en önemli odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle banyoda daha eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

Akıllı kadın 5000 dolara satılan kadın ayakkabısının benzerini kendisine yaptı. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat kadın ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize böyle bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

Havlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değiştirmek işte bu kadar kolay. Bir insanın evde en çok vakit geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ...

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Boşta bekleyen cam kavanozlar ile eviniz için hem dekoratif hemde kullanışlı eşyalar yapabilirsiniz. Sizler için cam kavanozlardan yapılan 15 kullanışlı eşyadan hoşunuza gideni evinizde yapabilirsiniz.

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu fıstık gibi soyabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum gününde ya da özel günlerde misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Karpuzu bu şekilde nasıl soyulduğunu anlatan videoyu da izleyebilirsiniz.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Şehir hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım herkesin istediği bir şey ama şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple böyle bir galeri oluşturduk, belki bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyaları

İlginç Mutfak eşyaları

Her biri kendi işini çözüyor önemli olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, ilginç tasarımları böyle ilginç mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha önce?