• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerHurmalı Diyet Kurabiye

Hurmalı Diyet Kurabiye Tarifi nasıl yapılır? Hurmalı Diyet Kurabiye tarifi için kullanılan malzemeler ile Hurmalı Diyet Kurabiyenin yapılışını İsmi hanımın gönderdiği tarifte bulabilirsiniz. Haydi hamarat hanımlar kolları sıvayın , bu sefer sizin için çok sağlıklı ve lezzetli bir tarif hazırladık.
Hurmalı Diyet Kurabiye
Hurmalı Diyet Kurabiye İçin Gerekli Malzemeler
  • 1 adet yaş hurma
  • 2 adet kuru hurma
  • 1 kase fıstık ezmesi
  • 2 adet kayısı
  • 1 kase yulaf ezmesi
Hurmalı Diyet Kurabiye Yapılışı
Hurmanın faydalarını bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Hurmanın faydaları arasında en önemlilerinden birisi de çağın hastalıklarına olan önleyici etkisidir. Evlerden uzak olsun.

Biz hanımların vazgeçilmezi beş çaylarını boş içmek olmaz öyle değil mi? Her zaman çayın yanına ikramlık bir şeyler hazırlarız. Ama bugün gelin bir değişiklik yapalım ve çayın yanına daha sağlıklı ve değişik lezzette bir kurabiye yapalım. 

Haydi hamarat hanımlar hurmalı diyet kurabiyelerimizi yapmaya başlayalım. Öncelikle kuru hurmalarımız ve kayısılarımızı bir bıçak yardımıyla küçük küçük doğrayalım. Taze hurmamız ve fıstık ezmemizle birlikte hepsini robottan geçirelim. Sırada yulaf ezmesi var, yulaf ezmesini de robota ekleyip malzemelerimizin iyice karışmasını sağlayalım. Hurmalı diyet kurabiyelerimiz pişmeye hazır. Size bir önerim var bir dondurma kaşığı ile hurmalı kurabiyelerinize şekil verebilirsiniz veya Antakya yöresinde kullanılan özel tahta kalıpla da şekil verebilirsiniz.

Fırın tepsimize pişirme kağıdımızı sererek 170 derecelik fırında 30 dakika pişirmemiz yeterli. Bir püf noktası daha eklemek istiyorum, hurmalı diyet kurabiyelerinizin şeker ayarını kendinize göre daha az veya daha çok hurma ilave ederek ayarlayabilirsiniz. Hurmalı diyet kurabiyelerimiz kahvenin yanında da ayrı bir lezzet olacaktır benden söylemesi. Ellerinize sağlık.

Hapinize Afiyet Olsun.
Kullanmadığınız sütyeniniz ile kendinize kolaylıkla arkası olmayan sütyen yapabilirsiniz. Abiye elbiseleri ya da sırtı açık olan elbiseleri giyerken kendi yapacağınız arkası olmayan sütyeni kullanabilirsiniz.

Bakın bakalım bulaşık makinesinde kim var, bulaşıkları nasıl yıkıyor?

Çoğumuz için, sık sık yapmak durumunda olduğumuz yorgana nevresim geçirmek zahmetli bir iştir. Biz de sizin için bu yükü hafifletecek pratik yolunu anlatan bir video seçtik. Siz de izleyip nevresimleri kolayca yorgana geçirin!

Tek kelimeyle inanılmaz!! Yaşam Mucizesi - İzlemenizi tavsiye ederim..

Müziğin ritmini duyunca sizde yerinizde duramayıp dans etmeye başlayacaksınız. Spror yapmanın en keyifli hali bu olsa gerek. Dans ederek ve eğlenerek zayıflamak gibisi var mı ? :)

1 ay boyunca her gün 3 litre su içen kadının yüzündeki değişikliğe inanamayacaksınız..

Sadece ülkemizde hamarat ablalar yokmuş bakın nasıl şov yapıyorlar...

Anneler babalar iki dakikada çocuklarını şekilde şekile sokacaklar peki ne o alcak kuaförlere berberlere yazık değil mi?

Karpuzu birde bu yöntemi kullanarak dilimleyin. Misafirleriniz geldiğinde karpuzu videoda anlatıldığı gibi servis yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu servis şekline çok şasıracaklar.

Eyeliner sürmeyi hallettik mi göz makyajının %90'ını halletmiş oluruz :) O zaman hatasız ve kolay bir şekilde eyeliner sürmeyi öğrenmek için hemen videomuzu izleyin!

Ayak kemiklerinde çıkıntı olanlar için bu sorunu giderebilecek olan bir önerimiz var. Bir lastik toka yardımıyla videomuzdaki işlemi belirli aralıklarla uygulayın.

Değişik ve harika bir pasta süsleme yöntemi öğrenmek ister misiniz? Bu süsleme yöntemi ile pastanızın albenisi ikiye katlanacak :)