• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerÇocuğunuzun Mutlu Olmadığını Ortaya Çıkartan İşaretler

Bazen annenin içgüdüsü, küçük sorunları hisseder. Ancak çocuklar mutsuz olduklarında gösterdikleri işaretleri gözlemleyerek çocukların mutluluğu hakkında bir fikir edinebiliriz.
Çocuğunuzun Mutlu Olmadığını Ortaya Çıkartan İşaretler
Çocuklar mutlu olduklarını davranışlarıyla, hareketleriyle belli ederler. Çocukların enerjileri çok fazladır ve onları durdurmak kimi zaman imkansızdır. Çocuklar sevinçlerini gösterdikleri gibi mutlu olmadığıklarını gösteren işaretler de verirler.

Bazen annenin içgüdüsü, küçük sorunları hisseder. Ancak çocuklar mutsuz olduklarında gösterdikleri işaretleri gözlemleyerek çocukların mutluluğu hakkında bir fikir edinebiliriz.

Bu işaretleri sizler için derledik

1- Çocuğunuzda alışılmadık bir davranışın ortaya çıkması. (aniden içe dönük ya da sessiz, agresif, vb. durumlar)

2- Sebepsiz yere ani ruh halinin değişimi.

3- Kendini hasta olmuş hisseder.

4- En sevdiği yiyecekle ilgili iştahını veya ilgisini kaybeder.

5- Sık sık kabus görmeye başlar.

6- Okula gitmemek ister.

7- Oyun oynarken şiddete özenebilir. Kimi zaman Agresif olabilir.

Çocukların zor ya da kötü geçirdikleri günler olacaktır. Böyle günlerde üzgün ya da "donuk" olabilirler ancak bu durum onların mutlu olmadıkları anlamına gelmez.

Ebeveyn olarak, iletişim kanallarını açık tutmak gerekir. En önemliside aktif dinlemeyi teşvik etmeliyiz. Bu durum onları anlamış, ilgilenilmiş hissetmelerini sağlayacak ve onları problemlerine çözüm bulmaya motive edecektir.

Çocuklarımızı mutlu etmek için bize bağlı olan bir başka şey, onlara sevgi, destek, anlayış ve güvenlik vermektir. Olumsuz bir olayı tespit edebilmek için birlikte oynayabileceğiniz bir oyunu teşvik etmek; eleştiri ve alay etmeden duygularını özgürce ifade etmelerini öğretmektir.

Kaynak: http://www.psicoadapta.es/blog/psicologos-infantiles-saber-si-mi-hijo-es-feliz/