• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerEv Yapımı Yoğurt

13 Oy, Puan:3.54
4 kişi defterine ekledi

Marketlerden alınan ve 2 günde bozulan katkılı yoğurtlara elveda demenin artık zamanı geldi. Devir artık yoğurdu evde hazırlama devri… Çünkü evde yapılan yoğurtlar hem pratik hemde daha sağlıklıdır. Sütten daha çok sağlıklı olan yoğurt adeta sağlıklı yaşam iksiri gibidir hele ki bu yoğurt evde yapılmışsa! Sizde Zehra hanım gibi düşünüyorsanız işte Zehra Hanım’dan size evde yoğurt yapmanın pratik tarifi…
Ev Yapımı Yoğurt

Malzemeler
•    1 kg yağsız süt
•    1 yemek kaşığı yoğurt mayası
Yapılışı
1 kg sütü bir tencereye alın ve parmağınızı yakacak şekilde ısıtın. Kaynamadan ocaktan alıp yoğurt mayasını ilabe edip tencerenin kapağını kapatın. Kapağını kapattığınız tencereyi sağlam bir yere koyup üzerini kalın bir bir örtü ile kapatın. Örtüyü açmadan ve tencereyi titretmeden yaklaşık 7 saat kadar oda sıcaklığında bekletin. 7 saat sonra örtüyü kaldırın ve yoğurdu buzdolabına yerleştirin.

Afiyet olsun.
Zehra ELDEN

Notlar:
•    İyi bir yoğurt yapmanın en önemli püf noktası tencereyi asla sallamamak ve metal kaşıkla karıştırmamaktır.


Kullanmadığınız sütyeniniz ile kendinize kolaylıkla arkası olmayan sütyen yapabilirsiniz. Abiye elbiseleri ya da sırtı açık olan elbiseleri giyerken kendi yapacağınız arkası olmayan sütyeni kullanabilirsiniz.

Bakın bakalım bulaşık makinesinde kim var, bulaşıkları nasıl yıkıyor?

Çoğumuz için, sık sık yapmak durumunda olduğumuz yorgana nevresim geçirmek zahmetli bir iştir. Biz de sizin için bu yükü hafifletecek pratik yolunu anlatan bir video seçtik. Siz de izleyip nevresimleri kolayca yorgana geçirin!

Tek kelimeyle inanılmaz!! Yaşam Mucizesi - İzlemenizi tavsiye ederim..

Müziğin ritmini duyunca sizde yerinizde duramayıp dans etmeye başlayacaksınız. Spror yapmanın en keyifli hali bu olsa gerek. Dans ederek ve eğlenerek zayıflamak gibisi var mı ? :)

1 ay boyunca her gün 3 litre su içen kadının yüzündeki değişikliğe inanamayacaksınız..

Sadece ülkemizde hamarat ablalar yokmuş bakın nasıl şov yapıyorlar...

Anneler babalar iki dakikada çocuklarını şekilde şekile sokacaklar peki ne o alcak kuaförlere berberlere yazık değil mi?

Karpuzu birde bu yöntemi kullanarak dilimleyin. Misafirleriniz geldiğinde karpuzu videoda anlatıldığı gibi servis yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu servis şekline çok şasıracaklar.

Eyeliner sürmeyi hallettik mi göz makyajının %90'ını halletmiş oluruz :) O zaman hatasız ve kolay bir şekilde eyeliner sürmeyi öğrenmek için hemen videomuzu izleyin!

Ayak kemiklerinde çıkıntı olanlar için bu sorunu giderebilecek olan bir önerimiz var. Bir lastik toka yardımıyla videomuzdaki işlemi belirli aralıklarla uygulayın.

Değişik ve harika bir pasta süsleme yöntemi öğrenmek ister misiniz? Bu süsleme yöntemi ile pastanızın albenisi ikiye katlanacak :)