• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerBuğday Keşkeği

8 Oy, Puan:3.12

60 Dk.

Bazı memleketlerde özelliklede köylerde etli keşkek, düğünlerde, bayramlarda, çeşitli eğlencelerde ya da büyük toplantılarda yapılıp halka dağıtılmaktadır. Araştırmalarıma göre keşkek genellikle Karadeniz, Orta Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerimizde yapılmaktadır. Mısır keşkeği ve buğday keşkeği tereyağlı sos ile yoğun olarak yapılan keşkek türlerindendir. Mis gibi tereyağı kokan bu Buğday keşkeğini birde benim tarifimle denemenizi tavsiye ederim.
Buğday Keşkeği

Malzemeler
•    1 adet tavuk veya 1 kilo kuzu eti
•    1 kilo buğday (aşurelik)
•    Kırmızı biber
•    Tereyağı
•    Tuz
Yapılışı
1.    Akşamdan ıslatmış olduğunuz buğdayı geniş bir tencerenin içinde kaynatın.
2.    İyice kaynayan ve ortalarından ayrılan buğdayları bir süzgeç içine alın.
3.    Suyunu süzün ve buğdayları ezin ya da mikserle çırpın.
4.    Ayrı bir tencerede kaynayan etleri, et suyunun içerisinden çıkarın, tel tel olacak şekilde parçalayın.
5.    Büyük ayrı bir tencerenin içine kaynayan ve ezilen buğdayları koyun, üzerine et suyunu ve tuzunu ilave ederek karıştırın.
6.    Yeterince et suyu koyduktan sonra (muhallebi kıvamında olmalı ) tel tel hazırlanan etleri buğdayın içine ilave edin.
7.    Tahta kepçe ile keşkeği ezerek karıştırıp, iyice sakız gibi olacak kıvama gelinceye kadar pişirin.
8.    Servis tabaklarına hazırladığınız keşkeğin üzerine tereyağı ile kavurduğunuz kırmızıbiberli sosu gezdirerek sıcak servis yapın.

Afiyet olsun.


Kullanmadığınız sütyeniniz ile kendinize kolaylıkla arkası olmayan sütyen yapabilirsiniz. Abiye elbiseleri ya da sırtı açık olan elbiseleri giyerken kendi yapacağınız arkası olmayan sütyeni kullanabilirsiniz.

Bakın bakalım bulaşık makinesinde kim var, bulaşıkları nasıl yıkıyor?

Çoğumuz için, sık sık yapmak durumunda olduğumuz yorgana nevresim geçirmek zahmetli bir iştir. Biz de sizin için bu yükü hafifletecek pratik yolunu anlatan bir video seçtik. Siz de izleyip nevresimleri kolayca yorgana geçirin!

Tek kelimeyle inanılmaz!! Yaşam Mucizesi - İzlemenizi tavsiye ederim..

Müziğin ritmini duyunca sizde yerinizde duramayıp dans etmeye başlayacaksınız. Spror yapmanın en keyifli hali bu olsa gerek. Dans ederek ve eğlenerek zayıflamak gibisi var mı ? :)

1 ay boyunca her gün 3 litre su içen kadının yüzündeki değişikliğe inanamayacaksınız..

Sadece ülkemizde hamarat ablalar yokmuş bakın nasıl şov yapıyorlar...

Anneler babalar iki dakikada çocuklarını şekilde şekile sokacaklar peki ne o alcak kuaförlere berberlere yazık değil mi?

Karpuzu birde bu yöntemi kullanarak dilimleyin. Misafirleriniz geldiğinde karpuzu videoda anlatıldığı gibi servis yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu servis şekline çok şasıracaklar.

Eyeliner sürmeyi hallettik mi göz makyajının %90'ını halletmiş oluruz :) O zaman hatasız ve kolay bir şekilde eyeliner sürmeyi öğrenmek için hemen videomuzu izleyin!

Ayak kemiklerinde çıkıntı olanlar için bu sorunu giderebilecek olan bir önerimiz var. Bir lastik toka yardımıyla videomuzdaki işlemi belirli aralıklarla uygulayın.

Değişik ve harika bir pasta süsleme yöntemi öğrenmek ister misiniz? Bu süsleme yöntemi ile pastanızın albenisi ikiye katlanacak :)