• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerNar Kabuğunun Saçlara İnanılmaz Faydası

Cilt bakım maskeleri arasında çoğunuzun bilmediği ama çok faydası olan nar kabuğu ve nar suyu saç bakımında kullanıldığında nasıl etkiler oluyor merak ediyor musunuz?
Nar Kabuğunun Saçlara İnanılmaz Faydası
C vitamini açısından oldukça zengin olan nar ciltteki kalojen yapısını destekliyor ve saçlarımızın canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Bununla birlikte hücrelerin hızlı bir şekilde yenilenmesini de sağlıyor -ki bu da saçın daha hızlı uzamasını destekliyor. 
Nar Kabuğunun Saç Bakımında Faydaları Nelerdir?
- Nar, en güçlü doğal nemlendirici olarak bilinmektedir. Saçların kökten uca kadar nemlenmesini sağlamaktadır. Kurumayı önleyici bu etkisi bir yana, saçların ucunda kuruluktan dolayı oluşan kırıklıkları da önlemektedir.
- Narda punicic asit bulunur ve saçların desteklenmesini sağlamaktadır.
- Gereğinden fazla saç dökülmesi yaşayanlar özellikle kökleri sağlıksız olmasından ötürü kaybettikleri saç tellerini nar kabuğu ile azaltabilirler.
Nar ile Bakım Maskesi Nasıl Hazırlanır?
Malzemelerimiz şöyle; yarım nar, 1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal ve yarım çay bardağı elma sirkesi. Narı iyice eziyoruz ve diğer malzemelerle karıştırıyoruz. Ardından pamuk yardımı ile saç köklerimize uyguluyoruz. 10-15 dakika kadar bekledikten sonra yıkıyoruz.
Ayrıca nar kabuğunun toz haline gelene kadar parçalanması ve sonrasında elde edilen tozların hafif suyla ıslatılıp saç köklerine uygulanması da saçların daha canlı bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Ancak dikkat etmeniz gerekir ki- bu karışımlar saçlarda 30 dakikadan fazla bekletilmemesi gerekmektedir. Çünkü uzun süre beklenirse saçlardan çıkarılması zor hale gelmektedir.