• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerDeri Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?

Ayakkabınızın gerçek deri olup olmadığı nasıl anlaşılır diye merak edenler için, deri ayakkabı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtını bulacağınız harika bir haber hazırladık. Haberimizin devamında siz de gerçek deri ayakkabının nasıl anlaşılabileceğini öğrenebilirsiniz.
Deri Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?
Deri ayakkabı nasıl anlaşılır?

Ayakkabılarda sentetik ürün yani suni deri kullanmak ayak ve beden sağlığı bakımından oldukça zararlı. Deri sağlık ve kalite demektir.

Peki suni deri ile gerçek deri arasındaki fark nasıl anlaşılır?

Gerçek deri ayakkabıların fiyatı, suni deri olan ayakkabılara göre oldukça yüksektir. Ancak suni deri ile gerçek deri arasındaki fiyat farkı, ürünün malzemesi ile ilgili kesin bilgiyi vermeyebilir. 

Deri Ayakkabıyı Test Etme Yöntemleri:

1. Yöntem: Gerçek deri ayakkabıyı, suni deriden ayırt etmenin birinci yolu kokusudur. Gerçek derinin kendine özgü bir kokusu bulunur ve bir defa bu kokuyu koklayan bir kimse, ürünün deri olup olmadığını aşağı yukarı anlayabilir.
2. Yöntem: Gerçek deri ayakkabıda bulunan gözenekler, sıralanmış ve tek düze olarak yer almaz. Bu göznekler derinin doğal olan gözenekleridir. Fakat suni deri ayakkabıda makineden çıkarıldığından gözenekler tek sıra olarak ve sabit konumdadır.

Suni Deri ile Gerçek Deri Ayakkabıların Ayrımının Yapılması:

Deri ayakkabının içinde açıklayıcı bir etiketi bulunuyorsa, etikette yazan detaylara bakmak en akıllıca yoldur. Bu etikette ayakkabıların hangi kısmında hangi malzeme kullanıldığı yazar ya da işaretler ile anlatılır. Ve ayakkabının yan kısımlarında görülen kesim yerleri bu konuda size yardımcı olacaktır.

Gerçek deri olan ayakkabının kesim hatlarında ve yan kısımların püsküllü bir yapı bulunur. Suni deride ise bu kısımlar düz ve plastikimsi bir biçimde bir kenar hattı şeklinde görülür.
Gerçek deriyi kazırsanız iz bırakır ve bu iz zamanla silinir. Suni deride ise bir iz meydana gelmez. Tırnağınızla bile bunu denemek mümkündür.

Bir başka yöntem ise yakma yöntemidir. Suni deri bir ayakkabıya ateş tuttuğunuzda, plastik kokusu gibi bir koku çıkarken, gerçek olan deride çok daha ağır bir koku oluşur. Ancak elbette bunu mağazalarda ürünü almadan test etmek imkansızdır.


Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları


Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 fikir işinize yarayabilir. Bir evin en önemli odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle banyoda daha eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

Akıllı kadın 5000 dolara satılan kadın ayakkabısının benzerini kendisine yaptı. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat kadın ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize böyle bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

Havlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değiştirmek işte bu kadar kolay. Bir insanın evde en çok vakit geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ...

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Boşta bekleyen cam kavanozlar ile eviniz için hem dekoratif hemde kullanışlı eşyalar yapabilirsiniz. Sizler için cam kavanozlardan yapılan 15 kullanışlı eşyadan hoşunuza gideni evinizde yapabilirsiniz.

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu fıstık gibi soyabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum gününde ya da özel günlerde misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Karpuzu bu şekilde nasıl soyulduğunu anlatan videoyu da izleyebilirsiniz.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Şehir hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım herkesin istediği bir şey ama şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple böyle bir galeri oluşturduk, belki bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyaları

İlginç Mutfak eşyaları

Her biri kendi işini çözüyor önemli olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, ilginç tasarımları böyle ilginç mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha önce?