• Ana Sayfa
 • Yemek Tarifleri
 • Blog
 • Resimler
 • Videolar
 • Bugün Ne Pişirsem
 • MenülerSiyah Zeytinden Sele Zeytini Yapımı

Siyah Zeytinden Sele Zeytini tarifi nasıl yapılır? Siyah Zeytinden Sele Zeytini tarifi için kullanılan malzemeler ile Salamura Yeşil Zeytin yapılışını İsmi hanımın gönderdiği tarifte bulabilirsiniz. Bu tadına doyulmaz kahvaltılık Siyah Zeytinden Sele Zeytini mutlaka kahvaltı sofralarınıza lezzet katmak için deneyin.
Siyah Zeytinden Sele Zeytini Yapımı
Siyah Zeytinden Sele Zeytini Yapımı İçin Gerekli Malzemeler
 • 5 kilo taze zeytin 
 • 500 gr kaya tuzu 
 • 2 yemek kaşığı toz şeker
 • bez çuval
Siyah Zeytinden Sele Zeytini Yapımı Yapılışı
 1. Siyahlaşan zeytinler toplanır, yırkanır ve temizlenir.
 2. 5 kilo zeytine 500 gram kaya tuzu oranında birbirine karıştırılır. 
 3. 2 yemek kaşığı toz şeker serpilir. Bez çuvala konularak üzerine ağırlık konulur. Zeytinin acısının çıkması sağlanır. 
 4. 3 günde bir çuvaldaki zeytin karıştırılarak 25 gün kadar bekletilir. 
 5. 25 gün sonra çuvaldan çıkartılan zeytin, güneşte kurutularak kavanozlara konulur. 
 6. Yenileceği zaman tuzları yıkanarak yağ ve kekik ilave edilir.Kullanmadığınız sütyeniniz ile kendinize kolaylıkla arkası olmayan sütyen yapabilirsiniz. Abiye elbiseleri ya da sırtı açık olan elbiseleri giyerken kendi yapacağınız arkası olmayan sütyeni kullanabilirsiniz.

Bakın bakalım bulaşık makinesinde kim var, bulaşıkları nasıl yıkıyor?

Çoğumuz için, sık sık yapmak durumunda olduğumuz yorgana nevresim geçirmek zahmetli bir iştir. Biz de sizin için bu yükü hafifletecek pratik yolunu anlatan bir video seçtik. Siz de izleyip nevresimleri kolayca yorgana geçirin!

Tek kelimeyle inanılmaz!! Yaşam Mucizesi - İzlemenizi tavsiye ederim..

Müziğin ritmini duyunca sizde yerinizde duramayıp dans etmeye başlayacaksınız. Spror yapmanın en keyifli hali bu olsa gerek. Dans ederek ve eğlenerek zayıflamak gibisi var mı ? :)

1 ay boyunca her gün 3 litre su içen kadının yüzündeki değişikliğe inanamayacaksınız..

Sadece ülkemizde hamarat ablalar yokmuş bakın nasıl şov yapıyorlar...

Anneler babalar iki dakikada çocuklarını şekilde şekile sokacaklar peki ne o alcak kuaförlere berberlere yazık değil mi?

Karpuzu birde bu yöntemi kullanarak dilimleyin. Misafirleriniz geldiğinde karpuzu videoda anlatıldığı gibi servis yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu servis şekline çok şasıracaklar.

Eyeliner sürmeyi hallettik mi göz makyajının %90'ını halletmiş oluruz :) O zaman hatasız ve kolay bir şekilde eyeliner sürmeyi öğrenmek için hemen videomuzu izleyin!

Ayak kemiklerinde çıkıntı olanlar için bu sorunu giderebilecek olan bir önerimiz var. Bir lastik toka yardımıyla videomuzdaki işlemi belirli aralıklarla uygulayın.

Değişik ve harika bir pasta süsleme yöntemi öğrenmek ister misiniz? Bu süsleme yöntemi ile pastanızın albenisi ikiye katlanacak :)