• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerKarnabaharlı Turşu

Karnabaharlı turşu tarifi nasıl yapılır? Karnabaharlı turşu tarifi için kullanılan malzemeler ile karnabahar turşusunun yapılışını İsmi hanımın gönderdiği resimli tarif de bulabilirsiniz. Fosfor ve vitamin bakımından çok zengin olan karnabahar sebzesinden lezzetli bir turşu tarifte anlatıldığı gibi çok kolaydır.
Karnabaharlı Turşu
Karnabaharlı Turşu İçin Gerekli Malzemeler
0,5 kg karnabahar
1 adet limon
1 çay bardağı sirke
7- 8 tane sarımsak
1 yemek kaşığı salamura tuz
1 çay bardağı sirke
Karnabaharlı Turşu Yapılışı
Karnabahar turşusunu yapmak için ilk önce yıkanmış karnabaharı 1,5 litrelik kavonoza aralarına sarımsak gelecek şekilde yerleştirilir. Üzerine 1 çay bardağı sirke, 1 limonun suyu, 1 kaşık salamura tuzu ekledikten sonra boş kalan kısımda su dldurulup ile kavanozun kapağı kapatılır. 2 hafta sonra karnabahar turşusu yemeğe hazırdır. ( Tüketmek için açtığınızda karnabahar turşusunun tadı tuzlu gelirse suyunu alıp sade su ekleyebilirsiniz.  Turşunun tuzu az gelirse biraz salamura tuz ilave edebilirsiniz. )

Afiyet olsun.
Kullanmadığınız sütyeniniz ile kendinize kolaylıkla arkası olmayan sütyen yapabilirsiniz. Abiye elbiseleri ya da sırtı açık olan elbiseleri giyerken kendi yapacağınız arkası olmayan sütyeni kullanabilirsiniz.

Bakın bakalım bulaşık makinesinde kim var, bulaşıkları nasıl yıkıyor?

Çoğumuz için, sık sık yapmak durumunda olduğumuz yorgana nevresim geçirmek zahmetli bir iştir. Biz de sizin için bu yükü hafifletecek pratik yolunu anlatan bir video seçtik. Siz de izleyip nevresimleri kolayca yorgana geçirin!

Tek kelimeyle inanılmaz!! Yaşam Mucizesi - İzlemenizi tavsiye ederim..

Müziğin ritmini duyunca sizde yerinizde duramayıp dans etmeye başlayacaksınız. Spror yapmanın en keyifli hali bu olsa gerek. Dans ederek ve eğlenerek zayıflamak gibisi var mı ? :)

1 ay boyunca her gün 3 litre su içen kadının yüzündeki değişikliğe inanamayacaksınız..

Sadece ülkemizde hamarat ablalar yokmuş bakın nasıl şov yapıyorlar...

Anneler babalar iki dakikada çocuklarını şekilde şekile sokacaklar peki ne o alcak kuaförlere berberlere yazık değil mi?

Karpuzu birde bu yöntemi kullanarak dilimleyin. Misafirleriniz geldiğinde karpuzu videoda anlatıldığı gibi servis yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu servis şekline çok şasıracaklar.

Eyeliner sürmeyi hallettik mi göz makyajının %90'ını halletmiş oluruz :) O zaman hatasız ve kolay bir şekilde eyeliner sürmeyi öğrenmek için hemen videomuzu izleyin!

Ayak kemiklerinde çıkıntı olanlar için bu sorunu giderebilecek olan bir önerimiz var. Bir lastik toka yardımıyla videomuzdaki işlemi belirli aralıklarla uygulayın.

Değişik ve harika bir pasta süsleme yöntemi öğrenmek ister misiniz? Bu süsleme yöntemi ile pastanızın albenisi ikiye katlanacak :)