• Ana Sayfa
 • Yemek Tarifleri
 • Blog
 • Resimler
 • Videolar
 • Bugün Ne Pişirsem
 • MenülerBaton Kek Kalıbında Patates Pastası

Baton Kek Kalıbında Patates Pastası nasıl yapılır? Baton Kek Kalıbında Patates Pastası tarifi için kullanılan malzemeler ve yapılışını Esma hanımın gönderdiği tarifte bulabilirsiniz. Altın günlerinde misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz kesinlikle Kek Kalıbında Patates Pastası tarifini yapmalısınız.
Baton Kek Kalıbında Patates Pastası
Baton Kek Kalıbında Patates Pastası İçin Gerekli Malzemeler
 • 4 adet patates (Adeti kendinize göre azaltıp çogaltabilirsiniz.)
 • Yarım demet maydanoz
 • 3-4 adet havuç
 • 1 adet mor lahana
 • Limon
 • Tuz
 • Karabiber
 • Pul biber
Baton Kek Kalıbında Patates Pastası Yapılışı
Baton kek kalıbında patates pastasını yapmak için ilk başta patateslerimizi haşlayalım. Haşlanan patateslerimizi ezdiktem sonra farklı üç tane derin kaba eşit şekilde koyalım. Havucumuzu ince ince rendeleyip orta ateşte ve az yağda kavuralım. Güzelce temizlediğimiz mor lahanamızı ufak ufak doğradıktan sonra ayrı bir tavada orta ateşte az yağda kavuralım. Birinci kabımıza temizleyip küçük küçük doğradığımız maydonozları ekleyip karıştıralım. İçerisine damak zevkinize göre tuz,limon, kara biber, pul biber ve diğer baharatları atıp tekrardan karıştırın. İkinci kabımızda bulunan patateslerin üzerine güzelce kavurduğumuz havuçları ekledikten sonra arzu edilen ölçüde tuz ve baharatlar atılığ karıştırılır. Üçüncü ve son kabımıza da kavurduğumuz mor lahanayı ekledikten sonra istenlen ölçüde tuz ve baharatları katıp güzelce karıştıralım. Artık 3 kabımızda istediğimiz lezzetler kek kalıbına girmek için hazır bekliyorlar. İstediğiniz kek kalıbımına (Ben baton kek kalıbını tercih ettim. Sizler istediğiniz kek kalıbını kullanabilirsiniz.) streç film yerleştirelim. Streç film sayesinde pastamız kalıptan hem kolay çıkacak hem de kalıbımızı ters çevirdigimizde kalıbın şekline sahip güzel bir görüntü oluşacak. Kalıbımıza öncelikle birinci kabımızda olan maydanozlu karışımı ekleyin ardından sıkıca bastırın ki karışım kalıba tam otursun. İkinci kabın içinde olan havuçlu karışımı kalıbın içine  ekleyelin ve onu da güzelce bastırın. Son kabımızdaki mor lahanamızı kalımın içine ekleyelim ve güzelce bastıralım. Kek kalıbını buzdolabında 2-3 saat dinlendirdikten sonra kalıbı büyük bir tabağa ters çevirip çıkartalım. Görüntü muhteşem değil mi?
                                                                                           Afiyet olması dileğiyle. ♥

Kek Kalıbında Patates Pastası
Kek Kalıbında Patates Pastası Yapımı
Kullanmadığınız sütyeniniz ile kendinize kolaylıkla arkası olmayan sütyen yapabilirsiniz. Abiye elbiseleri ya da sırtı açık olan elbiseleri giyerken kendi yapacağınız arkası olmayan sütyeni kullanabilirsiniz.

Bakın bakalım bulaşık makinesinde kim var, bulaşıkları nasıl yıkıyor?

Çoğumuz için, sık sık yapmak durumunda olduğumuz yorgana nevresim geçirmek zahmetli bir iştir. Biz de sizin için bu yükü hafifletecek pratik yolunu anlatan bir video seçtik. Siz de izleyip nevresimleri kolayca yorgana geçirin!

Tek kelimeyle inanılmaz!! Yaşam Mucizesi - İzlemenizi tavsiye ederim..

Müziğin ritmini duyunca sizde yerinizde duramayıp dans etmeye başlayacaksınız. Spror yapmanın en keyifli hali bu olsa gerek. Dans ederek ve eğlenerek zayıflamak gibisi var mı ? :)

1 ay boyunca her gün 3 litre su içen kadının yüzündeki değişikliğe inanamayacaksınız..

Sadece ülkemizde hamarat ablalar yokmuş bakın nasıl şov yapıyorlar...

Anneler babalar iki dakikada çocuklarını şekilde şekile sokacaklar peki ne o alcak kuaförlere berberlere yazık değil mi?

Karpuzu birde bu yöntemi kullanarak dilimleyin. Misafirleriniz geldiğinde karpuzu videoda anlatıldığı gibi servis yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu servis şekline çok şasıracaklar.

Eyeliner sürmeyi hallettik mi göz makyajının %90'ını halletmiş oluruz :) O zaman hatasız ve kolay bir şekilde eyeliner sürmeyi öğrenmek için hemen videomuzu izleyin!

Ayak kemiklerinde çıkıntı olanlar için bu sorunu giderebilecek olan bir önerimiz var. Bir lastik toka yardımıyla videomuzdaki işlemi belirli aralıklarla uygulayın.

Değişik ve harika bir pasta süsleme yöntemi öğrenmek ister misiniz? Bu süsleme yöntemi ile pastanızın albenisi ikiye katlanacak :)