• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerSarımsağın Faydaları

Sarımsağın faydaları yazımızda her derde deva bir bitki olan sarımsağın insanlara ne gibi yararlar sağladığını öğrenebilirsiniz.
Sarımsağın Faydaları
Her derde deva bir bitki olan sarımsak asırlar boyu kokusu nedeniyle uzak durulan bir bitki olmuş. Sarımsağın kokusunu çok dert etmeyin ellerinize sinen sarımsak kokusunu limon ile rahatlıkla çıkartabilirsiniz. Yediğiniz sarımsaklı yemek sonrasıda çiğneyeceğiniz maydanoz ile sarımsak kokusunu ağzınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Sarımsağın kokusuna çözüm bulduktan sonra sarımsağın içeriğine bir göz atalım.
Sarımsağın bileşiminde insanlar için çok faydalı maddeler var. Sarımsakta A, B, C vitaminleri, kükürtlü bir uçucu yağ, şekerler ve içinde bol allil sülfür bulunmaktadır. Sarımsağın içerisinde bulunan kıymetli "Oleum allicine" yağın 1 miligramında 15 OE penisilinin aktivitisine eşit özellikler sahiptir. Bu nedenle doğal antibiyotik olarak kullanılabilir.

Sarımsağın kolesterole etkisi
Sarımsak kolesterole düzeyini düşürücü özelliğe sahiptir. Günde 2 diş sarımsak yiyen insanların kolesterol değerlerinde düşme görülmektedir.

Sarımsak ve kan dolaşımı
Sarımsak kanı sulandırıcı etkiye sahiptir. Kan dolaşımını hızlandırır. Bu nedenle kalp krizi ve damar tıkanıklığı hastalıkların önlenmesinde etkin rol oynar.

sarımsak tansiyon
Yüksek tansiyonu düşürücü etkiye sahiptir.

Sarımsak ve kan şekeri
Kan şekerini düşürüyor. Şeker hastalığına sahip olanlar doktor tavsiyesi ile günde belirli bir miktar sarımsak tüketebilir.

Sarımsak ve kanser
Kanser riskini azaltıcı bir roy oynar. Özellikle mide kanserinin önlenmesinde etkili olduğu düşünülmektedir.

sarımsak ve bronşit
Sarımsak insanlarda bulunan kronik bronşit hastalığını önlüyor. Var olan hastalığı azaltıyor.

Sarımsak ve iştah açıcı özelliği
Düzenli sarımsak yenildiği zaman iştah açıcı özelliğe sahiptir. Sindirimi kolaylaştırıcı bir etkiye sahiptir.

sarımsak ve verimliler
Veremlilere vücut direncinin arttırılması için sarımsak yenmesini tavsiye edilir.

Sarımsak ve kramlar
Sarımsak krampları yok ettiği gibi yara ve çıbanlara da iyi gelir.

Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları


Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 fikir işinize yarayabilir. Bir evin en önemli odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle banyoda daha eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

Akıllı kadın 5000 dolara satılan kadın ayakkabısının benzerini kendisine yaptı. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat kadın ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize böyle bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

Havlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değiştirmek işte bu kadar kolay. Bir insanın evde en çok vakit geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ...

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Boşta bekleyen cam kavanozlar ile eviniz için hem dekoratif hemde kullanışlı eşyalar yapabilirsiniz. Sizler için cam kavanozlardan yapılan 15 kullanışlı eşyadan hoşunuza gideni evinizde yapabilirsiniz.

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu fıstık gibi soyabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum gününde ya da özel günlerde misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Karpuzu bu şekilde nasıl soyulduğunu anlatan videoyu da izleyebilirsiniz.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Şehir hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım herkesin istediği bir şey ama şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple böyle bir galeri oluşturduk, belki bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyaları

İlginç Mutfak eşyaları

Her biri kendi işini çözüyor önemli olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, ilginç tasarımları böyle ilginç mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha önce?