• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerMetabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifi

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız ilk başta yapacağınız şeylerden biri metabolizma hızınızı arttırmaktır. Metabolizma hızınızı arttırmak içinde metabolizma hızınızı arttırıcı çaylardan içebilirsiniz. Metabolizmanızı hızlandırmak istiyorsanız bu çay tarifini yapabilirsiniz.
Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifi

Metabolizmayı hızlandıran çayı infüzyon yani kaynar suda bekletme tekniği kullanarak yapıyoruz. Bunun için kapaklı porselen demliğe ihtiyacımız var.

Metabolizmayı hızlandıran çay için kullanacağımız bitkiler uçucu yağ içeriyor. Bu uçucu yağları kaybetmemek için kapaklı demlik kullanacağız.

Yeşil çayda bulunan kateşin maddesi zayıflamayı sağlayan bir maddedir. Kateşin maddesi çok önemli bir antioksidan ve metabolizma hızını arttıran maddedir. 

Ayrıca içinde kafein içerir bu nedenle tansiyon hastaları günde 2 bardaktan fazla yeşil çay içmemelidir.

Mate bitkisinde de yüksek oranda kafeinle beraber metabolizma hızını arttıran madde vardır. Aynı şekilde tansiyon hastaları günde 2 bardaktan fazla mate çaydan içmemelidir.

Kırmızı acı biber kapsaisin maddesi içerir. Kapsaisin maddesi biberin içerisindeki antioksidan maddedir. Ayrıca kırmızı acı biber metabolizma arttıran maddelere sahiptir.

Biberin acısıyla vücut sıcaklığı artar böylelikle metabolizma hızı artmış olur.

Porselen demliğin içerisine 1 tatlı kaşığı yeşil çayı daha sonra 1 tatlı kaşığı mate çayından ve isteğe görede 3-4 parça acı kırmızı biberden konulur. Üzerine kaynamış su konulur. 

Porselen demliğin kapağı kapatılıp 5 dakika bekletildikten sonra metabolizmayı hızlandıran çay hazırdır.

                                                                                                                   Afiyet olsun.


Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları


Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 fikir işinize yarayabilir. Bir evin en önemli odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle banyoda daha eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

Akıllı kadın 5000 dolara satılan kadın ayakkabısının benzerini kendisine yaptı. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat kadın ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize böyle bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

Havlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değiştirmek işte bu kadar kolay. Bir insanın evde en çok vakit geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ...

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Boşta bekleyen cam kavanozlar ile eviniz için hem dekoratif hemde kullanışlı eşyalar yapabilirsiniz. Sizler için cam kavanozlardan yapılan 15 kullanışlı eşyadan hoşunuza gideni evinizde yapabilirsiniz.

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu fıstık gibi soyabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum gününde ya da özel günlerde misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Karpuzu bu şekilde nasıl soyulduğunu anlatan videoyu da izleyebilirsiniz.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Şehir hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım herkesin istediği bir şey ama şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple böyle bir galeri oluşturduk, belki bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyaları

İlginç Mutfak eşyaları

Her biri kendi işini çözüyor önemli olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, ilginç tasarımları böyle ilginç mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha önce?