• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerAdana Kebap Tarifi

29 Oy, Puan:3.9
5 kişi defterine ekledi

Adana kebap tarifi ile evde ya da piknikte sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.
Adana Kebap Tarifi

 

Malzemeler:

• 750 gram kuzu eti

• 150 gram boşluk dana eti kıyması

• 100 gram kuyruk yağı

• Toz kırmızı biber

• Kaliteli pul biber

• Tuz

Yapılışı:

Kebabın iyisi erkek koyun etinden yapılır.750gr erkek koyun etinin ( kol kısmını öneririm ) içine %15 kadar dananın boşluk kısmından çekilen kıyma, isteğe bağlı olarak %15-30 arasında taze kuyruk yağı katılır. Dana kıyması burada malzemelerin birbirine iyice yapışmasını sağlıyor. Malzemeleri tahta tablanın üzerine koyduktan sonra zırh ile etlerimizi satır kıyması haline getirilir. Hazırladığımız satır kıymasının içine isteğe göre tuz eklenir. Acı isteniliyorsa kırmızı toz biber biraz da kaliteli pul biber eklenir ve güzelce yoğrulur. Hazırlanan satır kıyması buzdolabında en az 2 saat bekletilir. Dinlenen satır kıymasından avucumuza 100-150gr aldıktan sonra işaret parmağı havada kalacak şekilde satır kıymasını şişe güzelce dizeriz. Mangal üzerinde yapılan kebabın tadına doyum olmaz. Evde ise ızgaranın üzerinde yapabilirsiniz. Mangal üzerinde kebabı devamlı çevirerek pişirmeliyiz. Mangal üzerinde pişen kebabın yağının alınması da önemlidir. Pişmekte olan kebapları pidenin üzerine alarak yağını pideye geçmesini sağlarız. Kıvamında pişen kebabın yanında ise mangalda pişen domates, yeşilbiber ve sumaklı soğan konulur.

Afiyet olsun.


Kullanmadığınız sütyeniniz ile kendinize kolaylıkla arkası olmayan sütyen yapabilirsiniz. Abiye elbiseleri ya da sırtı açık olan elbiseleri giyerken kendi yapacağınız arkası olmayan sütyeni kullanabilirsiniz.

Bakın bakalım bulaşık makinesinde kim var, bulaşıkları nasıl yıkıyor?

Çoğumuz için, sık sık yapmak durumunda olduğumuz yorgana nevresim geçirmek zahmetli bir iştir. Biz de sizin için bu yükü hafifletecek pratik yolunu anlatan bir video seçtik. Siz de izleyip nevresimleri kolayca yorgana geçirin!

Tek kelimeyle inanılmaz!! Yaşam Mucizesi - İzlemenizi tavsiye ederim..

Müziğin ritmini duyunca sizde yerinizde duramayıp dans etmeye başlayacaksınız. Spror yapmanın en keyifli hali bu olsa gerek. Dans ederek ve eğlenerek zayıflamak gibisi var mı ? :)

1 ay boyunca her gün 3 litre su içen kadının yüzündeki değişikliğe inanamayacaksınız..

Sadece ülkemizde hamarat ablalar yokmuş bakın nasıl şov yapıyorlar...

Anneler babalar iki dakikada çocuklarını şekilde şekile sokacaklar peki ne o alcak kuaförlere berberlere yazık değil mi?

Karpuzu birde bu yöntemi kullanarak dilimleyin. Misafirleriniz geldiğinde karpuzu videoda anlatıldığı gibi servis yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu servis şekline çok şasıracaklar.

Eyeliner sürmeyi hallettik mi göz makyajının %90'ını halletmiş oluruz :) O zaman hatasız ve kolay bir şekilde eyeliner sürmeyi öğrenmek için hemen videomuzu izleyin!

Ayak kemiklerinde çıkıntı olanlar için bu sorunu giderebilecek olan bir önerimiz var. Bir lastik toka yardımıyla videomuzdaki işlemi belirli aralıklarla uygulayın.

Değişik ve harika bir pasta süsleme yöntemi öğrenmek ister misiniz? Bu süsleme yöntemi ile pastanızın albenisi ikiye katlanacak :)