• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerZeytinyağlı Enginar Tarifi

6 Oy, Puan:2.5

Misafirleriniz taze enginardan yapılmış bu yemeğe bayılacak.
Zeytinyağlı Enginar Tarifi
Malzemeler 3 adet enginar 1 adet orta boy havuç 1 adet orta boy kuru soğan 4 çorba kaşığı zeytinyağı 4 çay kaşığı toz şeker 1 adet limon Hazırlanışı Enginarların saplarını kesiyoruz(sapları atmıyoruz). Çiçeklerinin uçlarını keskin bir bıçakla kesip düzlüyoruz. Koyu yeşil, sert-kart yapraklarını koparıp atıyoruz. Açık yeşil, taze-yumuşak yapraklarını sirkeli suya ıslatıyoruz. Çok küçük zar şeklindeki yaprakları ise atıyoruz. Enginar göbeklerinin içindeki tüyleri bir kaşık ile temizliyoruz. Göbeklerin arka kısmını bıçak ile tıraşlayarak düzeltiyoruz. Hazırladığımız göbekleri suya ıslatıyoruz (göbekler kararacaktır bu önemli değil). Enginar saplarının taze kısımlarının içindeki yuvarlak kısmı soyarak çıkarıyoruz ve göbekleri ısladığımız kaba koyuyoruz. Havucu ve saptan çıkardığımız kısmı ince ve kibrit şeklinde doğruyoruz. Soğanı yemeklik doğruyoruz. Tencereye yağı koyup, soğanı ekliyoruz. Soğanları biraz sarartıyoruz. Havucu ve sapları ekleyip, kavuruyoruz. Havuçlar yumuşadığında ısladığımız yaprakları yıkayıp, ekliyoruz. Yarım limon suyu koyuyoruz. Yapraklar diriliğini kaybedince şekeri ekliyoruz. Biraz daha soteleyip suyunu veriyoruz. Az tuz atıp, kaynamaya bırakıyoruz.(Suyun ölçüsü, yaprakların üzerini geçecek kadardır.) Havuçlar-saplar yumuşadığında ısladığımız göbeklerin kararan kısımlarını tekrar kazıyoruz ve yıkıyoruz. İçlerine biraz tuz sürüyoruz ve çukurlarına limon suyu koyup, tencereye pişmekte olan yaprakların arasına koyuyoruz. Göbekler yumuşayıp pişince yemeğimizi ateşten alıyoruz. Afiyet olsun…

Kullanmadığınız sütyeniniz ile kendinize kolaylıkla arkası olmayan sütyen yapabilirsiniz. Abiye elbiseleri ya da sırtı açık olan elbiseleri giyerken kendi yapacağınız arkası olmayan sütyeni kullanabilirsiniz.

Bakın bakalım bulaşık makinesinde kim var, bulaşıkları nasıl yıkıyor?

Çoğumuz için, sık sık yapmak durumunda olduğumuz yorgana nevresim geçirmek zahmetli bir iştir. Biz de sizin için bu yükü hafifletecek pratik yolunu anlatan bir video seçtik. Siz de izleyip nevresimleri kolayca yorgana geçirin!

Tek kelimeyle inanılmaz!! Yaşam Mucizesi - İzlemenizi tavsiye ederim..

Müziğin ritmini duyunca sizde yerinizde duramayıp dans etmeye başlayacaksınız. Spror yapmanın en keyifli hali bu olsa gerek. Dans ederek ve eğlenerek zayıflamak gibisi var mı ? :)

1 ay boyunca her gün 3 litre su içen kadının yüzündeki değişikliğe inanamayacaksınız..

Sadece ülkemizde hamarat ablalar yokmuş bakın nasıl şov yapıyorlar...

Anneler babalar iki dakikada çocuklarını şekilde şekile sokacaklar peki ne o alcak kuaförlere berberlere yazık değil mi?

Karpuzu birde bu yöntemi kullanarak dilimleyin. Misafirleriniz geldiğinde karpuzu videoda anlatıldığı gibi servis yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu servis şekline çok şasıracaklar.

Eyeliner sürmeyi hallettik mi göz makyajının %90'ını halletmiş oluruz :) O zaman hatasız ve kolay bir şekilde eyeliner sürmeyi öğrenmek için hemen videomuzu izleyin!

Ayak kemiklerinde çıkıntı olanlar için bu sorunu giderebilecek olan bir önerimiz var. Bir lastik toka yardımıyla videomuzdaki işlemi belirli aralıklarla uygulayın.

Değişik ve harika bir pasta süsleme yöntemi öğrenmek ister misiniz? Bu süsleme yöntemi ile pastanızın albenisi ikiye katlanacak :)