• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerTaze Fasulye Turşusu

13 Oy, Puan:4.23
3 kişi defterine ekledi

Yemeklerin yanında ve meze olarak tüketilen turşular masamızda vazgeçilmeyen tatlardandır. Bizim evde çok sevilir ve bol bol tüketilir. Tatlı bir bekleyişin ardından bu güzel lezzete ortak olmanızı tavsiye ederim.
Taze Fasulye Turşusu

Malzemeler:

•    1 kg. taze fasulye
•    3 diş sarımsak (isteğe bağlı)
•    Turşuluk tuz
•    Sirke, Su

Yapılışı:

1.    Taze fasulyelerin sapları kesilip kılçıkları ayıklayın.
2.    Büyük bir tencerede bol miktarda su kaynatılıp fasulyeler hafifçe haşlayın, ardından kevgirle sıcak sudan alınıp soğuk suya aktarın.
3.     Soğuyunca sudan alınarak temiz bir bezin üzerine yayıp kurutun. Bir litreye 50 gr tuz olacak şekilde tuzlu su hazırlayın ve tuzlu su yarısı kadar sirke ile karıştırılır.
4.    Fasulyeler suyu süzülünce,  ikiye bölünmüş sarımsaklar konarak kavanoza yerleştirin Üzerlerine hazırlanan turşu suyu dökülerek kapağı hava almayacak şekilde sıkıca kapatın.
5.    Yaklaşık 1 hafta sonra tüketebilirsiniz.

Afiyet Olsun.

Not: Bu güzel tarifi turşu kavurması tarifi ile farklı bir lezzete de dönüştürebilirisiniz.


Kullanmadığınız sütyeniniz ile kendinize kolaylıkla arkası olmayan sütyen yapabilirsiniz. Abiye elbiseleri ya da sırtı açık olan elbiseleri giyerken kendi yapacağınız arkası olmayan sütyeni kullanabilirsiniz.

Bakın bakalım bulaşık makinesinde kim var, bulaşıkları nasıl yıkıyor?

Çoğumuz için, sık sık yapmak durumunda olduğumuz yorgana nevresim geçirmek zahmetli bir iştir. Biz de sizin için bu yükü hafifletecek pratik yolunu anlatan bir video seçtik. Siz de izleyip nevresimleri kolayca yorgana geçirin!

Tek kelimeyle inanılmaz!! Yaşam Mucizesi - İzlemenizi tavsiye ederim..

Müziğin ritmini duyunca sizde yerinizde duramayıp dans etmeye başlayacaksınız. Spror yapmanın en keyifli hali bu olsa gerek. Dans ederek ve eğlenerek zayıflamak gibisi var mı ? :)

1 ay boyunca her gün 3 litre su içen kadının yüzündeki değişikliğe inanamayacaksınız..

Sadece ülkemizde hamarat ablalar yokmuş bakın nasıl şov yapıyorlar...

Anneler babalar iki dakikada çocuklarını şekilde şekile sokacaklar peki ne o alcak kuaförlere berberlere yazık değil mi?

Karpuzu birde bu yöntemi kullanarak dilimleyin. Misafirleriniz geldiğinde karpuzu videoda anlatıldığı gibi servis yapabilirsiniz. Misafirleriniz bu servis şekline çok şasıracaklar.

Eyeliner sürmeyi hallettik mi göz makyajının %90'ını halletmiş oluruz :) O zaman hatasız ve kolay bir şekilde eyeliner sürmeyi öğrenmek için hemen videomuzu izleyin!

Ayak kemiklerinde çıkıntı olanlar için bu sorunu giderebilecek olan bir önerimiz var. Bir lastik toka yardımıyla videomuzdaki işlemi belirli aralıklarla uygulayın.

Değişik ve harika bir pasta süsleme yöntemi öğrenmek ister misiniz? Bu süsleme yöntemi ile pastanızın albenisi ikiye katlanacak :)