• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerEn Güzel Davet Sofraları Yarışıyor - Fotoğraf Makinesi Ve İmzalı Kitap Hediyeli

Uzun süredir herkesin katılabileceği ve herkes için adil bir oylama yapılacak bir yarışma yapmak istiyordum.

Yaklaşan yeni yıl heyecanıyla sitemizde büyük beğeni kazanan yeni yıl yemekleri ve sunum için benden özel öneriler isteyen siz sevgili takipçilerim sayesinde en güzel davet sofrası yarışmasını yapmaya karar verdim.

En Güzel Davet Sofraları  Yarışıyor - Fotoğraf Makinesi Ve İmzalı Kitap Hediyeli

Başta bir haftalık bir yarışma olmasını öngörmüştüm ama süreyi 1 ay olarak genişletmeyi ve böylelikle dilerseniz, yılbaşı için hazırladığınız sofra veya çocuğunuz için hazırladığınız doğum günü sofrası ile yarışabileceğiniz gibi dilerseniz arkadaşlarla kız kıza hazırladığınız gün sofranızla da yarışabileceksiniz.

Göndereceğiniz fotoğraflar ve isminiz Facebook’ da oluşturacağımız albümde ve HamaratAbla.com Etkinlik sayfasında yer alacak.

Peki, bu birbirinden değerli sofralar ve menüler nasıl oylanacak kazananlar nasıl belli olacak?
Bu konuyla ilgili inanın çok fazla düşündüm. Kampanyacıların üstünlüğünü en aza indirgemek için, göndereceğiniz her fotoğraf HamaratAbla.com sitesinin belirlediği 5 kişilik jüri tarafından oylanacak. Oylama sonuçları etkinlik bitim tarihinden itibaren belli olacak ve 4 kategoride 4 ayrı puanın toplamıyla en çok puan alan 3 kişi ünlü Aşçımız Eyüp Kemal Sevinç’in son kitabı “Sonsuz Türk Mutfağı”nı isime özel imzalı olarak kazanacaklar.

Bu yarışmanın anısına arşivlerinde çok özel bir hediye olarak saklayabilecekleri ve ayrıca mutfaklarında Eyüp beyin mükemmel tarifleriyle fark yaratmalarını sağlayacakları bir ödül olacak.

Bu fikrimi; içtenlikle çok hızlı ve olumlu karşılayan Sevgili Eyüp beye sizin huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum.

Ayrıca birinci olan katılımcımıza kitap ödülümüzün yanında Hamrat Abla Jüri özel ödülü de verilecektir. Jüri özel ödülü Sevdiklerini ve hazırladıgı güzel yemeklerinin fotoğraflarını çekebilmek için 12 mega pixel çözünürlükte Kodak EasyShare C143 Digital fotograf makinesi kazanacak.

Yarışmanın başlama tarihi: 20.Aralık.2010
Yarışma bitiş tarihi: 20. Ocak.2011
Hediyelerin sahiplerini bulma tarihi: Kargoyla gönderilecek hediyelerin en geç ulaştırılma tarihi 30.Ocak.2011 ‘dur.

Oylama kuralları:
Sofra Düzeni: Sofranın kuruluşu ve sunum puanı 50 üzerinden değerlendirilecek. Bu kategoride HamaratAbla.com ve facebook albümündeki beğeni ve yorumlar dikkate alınacak.
Menü uyumu: Sofra menüsünün uyumu 20 puan üzerinden değerlendirilecek.
Menü yemeklerinin tarifleri: Menünüzde yer alan yemeklerin tariflerinin gönderilmesi halinde 25 tam puan alacaksınız. Örneğin menünüz 5 çeşitten oluşuyor ve siz sadece 1 tarif gönderdiyseniz ortalamasına göre bu kategoriden sadece 5 puan alacaksınız.
*Bu kategoride fotoğrafını gönderdiğiniz sofra fotoğrafına yarışma süresi bitene kadar tariflerinizi ekleyebilirsiniz.
Fotoğraf güzelliği ve kalitesi: Kaliteli ve özenli çekilmiş fotoğraflara 5 üzerinden verilecek puan türüdür. Herkesin adil olarak yarışabilmesi için en düşük puan bu kategori için verilmiştir.

Hızlı Katılım şartları:
Fotoğraf gönderimi facebook hesabımıza mesaj yoluyla yâda info@hamaratabla.com mail adresimize Ad Soyad ve menünüzdeki yemeklerin isimleriyle birlikte en düşük 630x400 px’lik (sitemizdeki yemek fotoğrafları büyüklüğünde ) bir resimle katılabileceksiniz.

Her katılımcı sadece tek bir resimle katılabilir.

Katılımcılar yeni sofraları ve fotoğraflarıyla daha önceki gönderdikleri sunumunu geri çekip oylama yapılamasını istediği yeni resmini ekleyebilir. Bu durumda ilk gönderdikleri resim degerlendirmeye alınmayacaktır.

Blogları olan katılımcılarımız daha önce sitelerinde yayınladıklarını bildirmeleri halinde fotoğraflarını yine de gönderebilirler. Sonradan tespit edilmesi durumunda diskalifiye edilecekler.

Güzel bir etkinlik olması dileğiyle tüm katılımcılarımıza ve takipçilerime şimdiden teşekkür ederim.


HamaratAbla.com


Etkinlik fotograflarına hızlı bakış.