• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerYaşlanmayı Yavaşlatın!

Onlarca, binlerce bitkisel yağ bulunmakta ve bunlar yüz ve beden için olumlu güzellik sonuçları doğurmaktadır. Aynı zamanda bu yağlarla yapılan masajlarında oldukça önemli olduğunu unutmayalım. Çünkü masaj, banyo ve diğer yollarla uygulanan bitkisel yağlar, cilt tarafından çok kolay emilebilen bir özelliğe sahiptir. Önemli ölçüde cilt güzelliği, stres ve yorgunluk gibi olumsuz etkenlerden çabuk kurtulmanızı sağlar. Bu durumda yalnızca masaj bile yapsanız iyileştiriciliğini fark edersiniz. İşte bu yağlardan biri ve faydası:
Yaşlanmayı Yavaşlatın!

Yaşlanmayı Geciktiren Bitkisel Reçete:
Malzemeler
•    Kabak çekirdeği yağı
Yapılışı
1.    Kabak çekirdeği yağını zaman zaman ara vermeden cildinize uygulayın.

Bu uygulamanın dışında ayrıca yaşlanmayı yavaşlatan birkaç önemli bitkiyi sizlere sunuyorum. Bu bitkileri haftada en az 4 defa tüketmek yaşlanmaya karşı bir engel oluşturmaktır. İşte mucize bitkiler:

1.    Brokoli: Yaşlanmayı geciktiren bitkilerin başında gelen önemli bir yaşlanma karşıtıdır. Toksinlerin oluşumunu engelleyerek, vücuttaki hücrelerin zarar görmesini en aza indiriyor.
2.    Yulaf: Bir lif deposu olan yulaf, sindirimi hızlandırdığı içinde diyet listelerinde başlarda yer almaktadır.
3.    Portakal: Dinamizmin kaynağı olan portakal, damar tıkanıklığını önleyip vücut direncini arttıran bir meyvedir.
4.    Domates: İçerisinde antioksidan bulunduran domates, yaşlanma karşıtı bir sebze olmakla birlikte kanser önleyicidir.
5.    Ceviz: İçerdiği demir sayesinde kansızlığa iyi gelen ceviz ayrıca yüksek kolesterolü düşüren bir bitkidir.
6.    Bezelye: Lif, nişasta ayrıca protein bakımından oldukça zengin bir sebze olup vücuda enerji verir ve kuvvetlendirir. Kasların yenilenmesine yardım eder. Karaciğerin çalışmasını düzene koyar.
7.    Böğürtlen: Yaşlılıkla gelen hafıza kayıplarını önleyici ve güzellik kaynağı bir bitkidir.
8.    Kabak: İyi bir lif kaynağı olan kabak aynı zamanda birçok kansere karşı önleyicidir.
9.    Ispanak: Antioksidan özelliği ile Avitaminine dönüşen betakaroten içermektedir. Sağlıklı gözlere sahip olmak için gereken önemli bir besin kaynağıdır.