• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • MenülerGençleştiren Nar Çekirdeği Yağı

Yaşlanmayı tersine çevirici olarak bilinen içeriğinde bol miktarda E vitamini barındıran nar çekirdeği yağı, gençliğine ve güzelliğine önem veren herkesin keşfetmesi gereken bir iksir diyebilirim… Çünkü yaşlanmayı önleyici nar çekirdeği yağı, cildi serbest radikallere karşı koruyarak cilt dokusunun daha pırıltılı ve elastik görünmesini sağlar. Ayrıca ciltteki hafif kırışıklıkları giderir. Düzenli bir şekilde kullanıldığı taktirde birçok fayda sağlayan bu yağın faydalarını ve nasıl kullanılması gerektiğini incelemeye ne dersiniz?
Gençleştiren Nar Çekirdeği Yağı

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları;
1.    Cildi besler,
2.    Cildi sıkılaştırırır,
3.    Selülit gidericidir,
4.    Cildi tazeleyerek yaşlanmayı geciktirir,
5.    Sigara, alkol ve kirli hava gibi kansorejen etmenlerin etkisini azaltarak daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.
6.    Cilt iltihaplarını ve enfeksiyonlarını tedavi ettiği gibi bu gibi problemlerin oluşumunu engeller.

Bu mucize bitkisel yağ soğuk sıkma yöntemiyle ve yüzde yüz doğal ortamda üretilmiş meyveden elde edilmişse, cildin ihtiyacı olan maddeleri takviye ettiği gibi cildi yenileme etkiside gösteriyor…

Nar Çekirdeği Yağı Kullanımı İle İlgili Reçeteler:

Reçete 1: Yorgun ve Yaşlı Görünümü Ortadan Kaldırmak İçin Nar Çekirdeği Yağı
•    Nar çekirdeği yağını bir pamuğa sıkıp yüzünüze uygulayın. Daha sonra parmak uçlarınızla masaj yaparak göz altları hariç yüz ve boyun bölgesine yedirin. Sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Bu yöntemi 2 ay boyunca hergün düzenli olarak uyguladığınızda yorgun ve yaşlı görünüm ortadan kalkacaktır.    
 Reçete 2: Selülitleri Gidermek İçin Nar Çekirdeği Yağı
•    1 fincan suya 7-8 damla narçekirdeği yağı damlatın ve süllitli gölgere parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin. Düzenli olarak uyguladığınızda selülitlerinizde gözle görünür bir azalma olduğunu farkedeceksiniz.
Reçete 3: Kırışıklıkları Yok Etmek İçin Nar Çiçeği Yağı
•    1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı yaşmayı karıştırın ve hazırladığınız bu karışımı cilt üzerine sürerek 20 dakika bekletin. Bekleme süresinden sonra ılık suyla iyice durulayın. Bu maskeden sonra yatmadan önce %100 organik nar çekirdeği yağı ile cildinize masaj yapın ve koruma faktörlü krem kullanın. Düzenli olarak kullandığınızda kırışıklıklarınızda azalma olduğunu göreceksiniz.

Hücrelerin yenilenmesine  yardımcı olan,  cilt dokusunun daha pırıltılı ve elastiki görünmesini  sağlayan, cildin kaybettiği kolojeni ve cilde gerekli olan malzemeleri kazandıran bu yağdan genç ciltler de yararlanıyor. Onlara daha canlı ve parlak bir görünüm veriyor, çizgileri engelliyor. Ayrıca bu yağı televiyonların ünlü siması Ebru Şallı’ da kullanıyor ve güzelliğini bu yağa borçlu olduğunu sık sık söylüyor…

Not: İçeriğinde doğal östrojen madde bulunan bu yağı hamilelik dönemi yaşayanların kesinlikle kullanmaması gerekiyor.