• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • Menüler65 Yaşında Yüzmeye Başlayıp Onlarca Dünya Rekoru Kıran 98 Yaşındaki Maurine Kornfeld

Dünya tarihine başarıları ile adına yazdıran birçok kadın yer alıyor. Bu kadınlardan biri şüphesiz 65 yaşında profesyonel olarak yüzmeye başlayan ve birçok altın-gümüş madalya kazanan 98 yaşındaki Maurine Kornfeld.
65 Yaşında Yüzmeye Başlayıp Onlarca Dünya Rekoru Kıran 98 Yaşındaki Maurine Kornfeld
Maurine Kornfeld klasik kadın olmanın baskılarını daha çocukken hissedenlerden. Yani aslında kadınken değil daha küçük bir kız çocuğuyken ileride bir kadın olacağı için baskıları üzerinde fazlasıyla hissetmiş.

Maurine Kornfeld kimdir
Maurine Kornfeld kimdirİki ağabeyi olan Kornfeld küçükken hem ev işlerine yardım eden hem de babasının mağazasında ona yardım ediyordu. Yani bir ailede her işi yapan kişi konumundaydı. Klasik bir kız çocuğu çocukluğu… Spora olan ilgisini hiç yitirmeyen Kornfeld bu hayalini 65 yaşında gerçekleştirdi. Her ne kadar çevresinde alaycı bir şekilde Yapamazsın tepkileri gelse de o Rose Bowl Su Merkezindeki Masters Swim Takımına rekorlar kırmak için yazıldı.

65 yaşında yüzme kariyeri başlayan Maurine Korfeld 14 kez dünya şampiyonasında yarıştı. Birçok altın ve gümüş madalya kazandı ve 28 kez dünya rekoru kırdı. 2018’de ise Uluslararası Yüzme Onur Listesine ismini yazdırdı.

Maurine Kornfeld ve Rekorları;
Maurine Kornfeld ve Rekorları;– 95-99 yaş kategorisi 800 Metre serbest stilde 23:57.82 ile dünya rekoru

Maurine Kornfeld ve Rekorları;
Maurine Kornfeld ve Rekorları;– 90-94 yaş kategorisinde 200 metre sırtüstü stilde 5:24.31 ile Ulusal rekor

– 95-99 yaş kategorisinde 100 metre sırtüstü stilde 2:35.07 ile Ulusal rekor

Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları


Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 fikir işinize yarayabilir. Bir evin en önemli odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle banyoda daha eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

Akıllı kadın 5000 dolara satılan kadın ayakkabısının benzerini kendisine yaptı. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat kadın ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize böyle bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

Havlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değiştirmek işte bu kadar kolay. Bir insanın evde en çok vakit geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ...

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı Eşya

Boşta bekleyen cam kavanozlar ile eviniz için hem dekoratif hemde kullanışlı eşyalar yapabilirsiniz. Sizler için cam kavanozlardan yapılan 15 kullanışlı eşyadan hoşunuza gideni evinizde yapabilirsiniz.

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu Soyma Yöntemi

Karpuzu fıstık gibi soyabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum gününde ya da özel günlerde misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Karpuzu bu şekilde nasıl soyulduğunu anlatan videoyu da izleyebilirsiniz.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Şehir hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım herkesin istediği bir şey ama şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple böyle bir galeri oluşturduk, belki bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyaları

İlginç Mutfak eşyaları

Her biri kendi işini çözüyor önemli olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, ilginç tasarımları böyle ilginç mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha önce?