Hayatınızı Kolaylaştıracak 15 Pratik Bilgi

Hayatınızı kolaylaştıracak ve işlerinizi yaparken size yardımcı olacak birbirinden şahane ve kullanışlı 15 pratik bilgiyi sizin için galerimizde bir araya topladık.

Hayatınızı Kolaylaştıracak 15 Pratik Bilgi

Hayatınızı Kolaylaştıracak 15 Pratik Bilgi

1 - Toz alırken kullandığınız bezin yüzeyde tüy bırakmaması için durulama bezine bir tutam nişasta ekleyin.
2 - Yemek esnasında su içmeyerek beyninize daha çabuk doyma sinyali yollayabilirsiniz.


3 - Güzelliğinizin sırrını sodada keşfedebilirsinz. Sabahları yüzünüzü sodayla yıkamayı deneyin Cildinizdeki tazelik ve rahatlama hissedeceksiniz.
4 - Sıcak bastığı zaman bileklerinizi soğuk suya tutmak hararetinizi alacaktır.
5 - Yolda araba tutmaması için yola çıkmadan biraz çikolata yiyin, önlerde oturun ve gözünüzü yola değil sabit noktalara odaklamaya çalışın.


6 - Uyumadan önce atıştırmak kilo aldırır, yatmadan önce en az 4 saat önce yemek yerseniz kilo vermeye başlarsınız.
7 - Tansiyonunuz düştüğü zamanlarda derin derin nefes alarak tansiyonunuzu normal seviyesine getirebilirsiniz.
8 - Karşınızdaki insanın yaptığı jest ve mimikleri taklit ederek sizden hoşlanmasını sağlayabilirsiniz. Bilinçaltı benzerlikleri sever.
9 - Arı ve sivri sinek sokmalarında kaşıntı ve şişliği önlemek için, bir kesme şekeri hafifçe ıslatıp sokulan yere bir süre bastırın.


10 - Çay sadece 2 dakika demlenirse uyarıcı etki yapar. 5 dakikadan uzun sürede demlenirse kafeinin etkisi azalır ve sakinleştirici etki yapar.
11 - Başınız ağrıdığında sıkı bir bantla bağlamak sizi rahatlatıyorsa sebebi strestir. Ağrının durması için Ton balığı, yumurta, brokoli tüketin.
12 - Yazın artan sinek ve arıları bulunduğunuz ortamdan kovmak için, fincanın içine kuru kahve koyup, yakın. Bu onları uzun süre uzak tutacaktır.


13 - Birinin size bakip bakmadigini anlamak icin esneyin, karsi taraf da esniyorsa gozleri uzerinizde demektir.
14 - Ter kokusu için Avucunuzun içine damlatacağınız birkaç damla limonu koltuk altlarınıza sürmeniz yeterli. En az 12 saat etkili olacaktır.
15 - Spor yaparken müzik dinlemek, hızınızı ve vücudun dayanıklılığını %35 arttırır.