Elma Sirkesinin 14 Faydası

Elma sirkesinin saymakla bitmez müthiş yararlarını sizin için galerimizde derledik. İşte elma sirkesi ile sağlayabileceğiniz harika faydalar.

1 - Elma sirkesi kilo verdirir :

1 - Elma sirkesi kilo verdirir :

Sabahları 1 su bardağı ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesiyle, bir çay kaşığı bal ekleyip karıştırın. Sabahları aç karnına içerseniz ay sonunda 2 ile 4 kilo arasında kilo verebilirsiniz.
2 - Elma sirkesi diş etlerini güçlendirir :
Günde 1 defa elma sirkesiyle ağız gargarası yaparsanız diş eti kanamalarında azalma olacak ve diş etleriniz güçlenecektir.


3 - Elma sirkesi çamaşırları yumuşatır :

3 - Elma sirkesi çamaşırları yumuşatır :

Çamaşırlarınızda katiyen sirke kokusu kalmayacak yalnızca yumuşacık olacaktır. Hem çevreye zarar vermeyerek hemde ekonomi yapacaksınız.
4 - Elma sirkesi göbek eritir :
Elma sirkesi karın yağlarını yakarak göbek eritmektedir. Bir litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi ekleyip gün boyunca tüketin.


5 - Elma sirkesi uykuyu düzenler :

5 - Elma sirkesi uykuyu düzenler :

Uyku zamanınızda; daha rahat uyuyabilmek için 1 su bardağı ılık suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı bal ekleyip karıştırıp için.
6 - Elma sirkesi saçları kuvvetlendirir :
Elma sirkesi tamamiyle doğal bir saç bakım mucizesidir. Saç dökülmesini engellemek, kepekleri gidermek ve yumuşacık saçlara sahip olmak için banyodan çıkmadan evvel saçlarınıza elma sirkesi sürün, biraz bekletin ve durulayın.


7 - Elma sirkesi sivilceleri iyileştir :

7 - Elma sirkesi sivilceleri iyileştir :

Sivilce iyileştirmede gerçekten başarılıdır. Uyumadan önce bir parça pamuğu elma sirkesine batırıp sivilcenin üzerine koyun. Sivilce üzerinden kaymaması için yara bandıyla bantlayın. Gece boyunca kalsın. sabah uyandığınızda sivilcelerinizdeki değişimi farkedeceksiniz.
8 - Elma sirkesi cildinizi güzelleştirir :
Cildinizdeki lekeleri, renk farklılıklarını elma sirkesi geçirecektir. Cildinizi her gece yatmadan önce elma sirkesiyle silin zamanla cildinizin pürüzlerden ve lekelerden arındığını farkedeceksiniz.


9 - Elma sirkesi siğilleri iyileştirir :

9 - Elma sirkesi siğilleri iyileştirir :

Gece yatmadan önce bir parça pamuğu elma sirkesi ile ıslatın ve pamuğu siğilin üzerine koyup yara bandı ile kapatın. Sabaha kadar açmayın. Siğilin yeniden oluşmaması için aynı yöntemi birkaç gün daha yeniden tekrarlayın. Siliğinizden tamamen kurtulacaksınız.
10 - Elma sirkesi diş lekelerini temizler :
Her gün bir defa dişlerinizi elma sirkesiyle fırçalayın ve ağız gargarası yapın.


11 - Elma sirkesi rahatlatıcıdır :

11 - Elma sirkesi rahatlatıcıdır :

Banyo suyuna bir su bardağı elma sirkesi ekleyin ve rahatlatıcı etkisini sonuna kadar yaşayın. Sizi dinlendirecek tüm negatif enerjinizi üzerinizden alacaktır.
12 - Traş losyonu olarak kullanın :
Traş olduktan sonra ciltteki tahrişi engellemek için elma sirkesinden yararlanılabilir. Eşit miktarda elma sirkesi ve suyu bir şişede karıştın ve çalkalayıp cildinize uygulayın.


13 - Elma sirkesi ayaklarınızı dinlendirir :

13 - Elma sirkesi ayaklarınızı dinlendirir :

Elma sirkesini avucunuza alıp yorgun bölgelere masaj yaparak yedirin.
14 - Elma sirkesi alkali yapar :
Elma sirkesi, bütün iç beden sisteminizi dengeler. Beden, sürekli bir denge durumuna ulaşmak için çabalamaktadır. Elma sirkesi vücudun sağlıklı alkali pH düzeyine erişmesi için yardım eder.