Bu Ahşap İşçisinin İnanılmayacak Ölçüde Yaratıcı Mobilya Tasarımları Akıllarınıza Durgunluk Verecek

Henk Verhoeff adındaki bu usta zanaatkarın insanın aklına durgunluk veren ahşap işleme becerilerini çizgi filmleri hayata geçirmek için kullandığını söyleyebilirsiniz.

Verhoeff’in inanılmaz işleri ortadan ayrılmış, abartılı silüetleri içeriyor ve ortaya çıkan sonuç Disney ya da Looney Tunes çizgi filmlerinden fırlamış gibi duruyor. 


Ve henüz en iyi kısmını duymadınız bile. Bu adamın yaptığı bütün mobilya tasarımları tamamıyla fonksiyonel! Bu, mobilyaların “tamir edilemeyecek ölçüde hasar görmüş” gibi duran yapılarını daha da etkileyici kılıyor çünkü zevk ve fonksiyonelliğin bir arada var olabileceklerini gösteriyor. 


Verhoeff 53 senedir ahşap üzerinde çalışıyor. Bu bir zamanlar mesleğiymiş ama şimdi emekli bir ahşap işçisi ve zanaatkar. 


Ahşabın kendisi onun için bir ilham kaynağı ve kafasındaki fikirleri ifade etmesi için bir yol. Ve şimdilerde daha fazla boş zamanı olduğu için istediği herşeyi yaratabiliyor bunlar her ne kadar tuhaf olurlarsa olsunlar. 


Bu nedenle de şifonyerlere yıldırım düşmüş görüntüsü verebilmek için ışıklar eklemek gibi şeyler yapıyor. 


Yeni Zelandalı zanaatkar işlerine her şeyi dahil eden bir plan olmadan başlıyor ancak bütün bu yaratım süreci sırasında çok sıkı çalışıyor. 


Bazen tüm detaylar ve açılar doğru şekilde olmadığında herşeye yeniden başlıyor ve işini tamamladıktan sonra da koruyucu bir vernik kullanıyor. Dizaynlarının her birini tamamlamak yaklaşık olarak 80 ila 100 saat arası sürüyor. 


Zanaatkarın dizaynlarından bazılarını eBay’de bulabilir ve satın alabilirsiniz. İşlerinin geri kalanını görmek ve bu günlerde neler yaptığı görmek isterseniz takip edebileceğiniz bir Facebook sayfası da bulunuyor.


Henk Verhoeff ile tanışın; kendisi insanı hayretlere düşüren ahşap sanat eserleri yaratarak çizgi filmleri hayata geçiren, harika bir espri anlayışına sahip muhteşem bir ahşap işçisi.


Her ne kadar alışkın olduğunuz gardroplara benzemese de, bu sanatçının yaptığı işler tamamıyla da fonksiyoneller!