Bu Açıklama Olay Yaratacak: Canan Karatay'a Göre Dünyanın En Sağlıklı Meyvesi

Yaptığı bütün açıklamaları olay olan ve gündeme oturan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karata'ın ekmek ve şekeri konusundaki uyarılarından sonra bu kez meyve konusundaki açıklamaları ile gündem oldu! İşte Canan hocaya göre en sağlıklı meyve!

Ekmeğin de en tatlı zehir olduğunu söyleyen Karatay bu konu ile ilgili de çok iddialı:

Ekmeğin de en tatlı zehir olduğunu söyleyen Karatay bu konu ile ilgili de çok iddialı: "'Ekmek kutsal değil mi, yemeyecek miyiz?' diyorlar. Yemey

"Çocuk başı gibi elma olmaz. En sağlıklı meyve zeytindir. En sağlıklı meyve suyu zeytinyağıdır."
Tüm meyvelerin vücutta trigliseriti yükselttiğinin vurgulayan Karatay bu konu hakkında şunları söyledi: "Meyve yenmeyecek, bitti. Merak etmeyin aç kalmayacaksınız. Ben tüccar değilim, üretici değilim. Hekim ve sağlıkçı olarak konuşuyorum. Meyve şekeri de çocukların karaciğerini yağlandırır. Çocuklar şimdi şişman. Ekmek, dondurma, tost, cips, makarna, gofret yeyip, kola, buzlu çay içiyorlar. Gut hastalığı şeker zehirlenmesinin belirtisidir, sebebi kırmızı et değildir. Meyve suyu ve fruktoz gut hastalığının nedenidir. Taze sıkılmış dahi olsa meyve suyu içilmeyecek."


Canan Hoca'nın

Canan Hoca'nın "en sağlıklı meyve" dediği...

"Şimdi herkes 'Meyve yemeyecek miyiz?' diye soruyor. Bir meyve yersen 5 kilometre koş ki toksik etkisini vücuttan atabilesin. Tarım zehiriyle yüklü meyveleri yemeyeceksiniz. Elmalarda mineral kalmamış. Çocuk başı gibi elma olmaz. Onun için yemeyin. En sağlıklı meyve zeytindir. En sağlıklı meyve suyu zeytinyağıdır. Soğuk sıkım, işlem görmemiş doğal zeytinyağı için. Soğuk sıkım zeytinyağının ana sütünden farkı yoktur. Yağ değildir, zeytin meyvesinin suyudur ve yetişkinlerin ana sütüdür. Zeytin altındır, zeytinyağı altın suyudur."