Bizim İçin Yılın Annesi O: Okuyunca Bize Hak Vereceksiniz!

Ordu’da öz annesinin bebekken terk ettiği Nazlıcan’ın bakıcılığını yapan sonrasında da onu evlat edilen 2 çocuk annesi Gülsüm Büyükaslan, Nazlıcan’a 5 yıldır annelik yapıyor. İşte bu fedakar annenin ve Nazlıcan'ın duygulandıran öyküsü..

Ev hanımı olan 2 çocuk annesi Gülsüm Büyükaslan:

Ev hanımı olan 2 çocuk annesi Gülsüm Büyükaslan:

“Nazlıcan’ı artık benden kimse alamaz. Ancak ben ölürsem onu benden alabilirler çünkü onunla yaşamak, onunla birlikte nefes almak çok değişik bir duygu”


Fatsa'da 6 sene önce bedensel engelli olarak doğan Nazlıcan, öz annesi tarafından terk edildi.

Fatsa'da 6 sene önce bedensel engelli olarak doğan Nazlıcan, öz annesi tarafından terk edildi.

Sonrasında şehir dışında çalışan babası tarafından bakımı için akrabalarına verildi.
Nazlıcan’ın akrabaları da bebeğin bakımı için Gülsüm Büyükaslan ile anlaştı. Epilepsi hastalığı da bulunan bebeğe bir sene kendi evladı gibi bakan 2 çocuk annesi Büyükaslan, sonrasında Nazlıcan’ı evlat edinmek istedi.


43 yaşındaki Gülsüm Büyükaslan, balıkçılıkla uğraşan eşi ve çocuklarından da bu konuda destek gördü. Bunun üzerine Büyükaslan ailesi, Nazlıcan’ın babasıyla iletişime geçti. Öz babanın ailenin teklifini kabul etmesinin ardından taraflar mahkemeye başvurdu.
Tarafların şartlarını kabul eden mahkeme heyeti, bilirkişi raporunu da göz önünde bulundurarak Nazlıcan’ın Büyükaslan ailesine evlatlık verilmesini kararlaştırdı.


Yaklaşık 5 yıldır Nazlıcan’a annelik yapan Gülsüm Büyükaslan, “Anne kızını terk edince, baba da il dışında çalışmak zorunda kaldığı için yakınları çocuğun bakıcısı olarak beni buldu. Nazlıcan’la böylelikle tanışmış olduk.” dedi.
Büyükaslan, şöyle devam etti: “Daha sonra Nazlıcan’a çok alıştım. Onu çok sevdim. Adeta et tırnak gibi olduk, birbirimizden ayrılamadık. Bunun üzerine Nazlıcan’ı, öz babasıyla anlaşarak mahkeme kararıyla evlatlık aldım. Nüfusta da Nazlıcan’ı üzerimize geçirdik. Nazlıcan’ın gerçek ailesi olduk.”


“Hayatımızda yaptığımız belki de en güzel şey”

“Hayatımızda yaptığımız belki de en güzel şey”

20 yaşındaki Başak Nur Büyükaslan da Nazlıcan’ı alarak çok doğru bir karar verdiklerini söyleyerek, “Biz onu almasaydık belki bir yurda verilecekti. Bugün ‘İyi ki de almışız’ diyorum. Hayatımızda yaptığımız belki de en güzel şey olabilir.” diye konuştu. Nazlıcan’ın bakımının zorluğunun altını çizen Başak Nur Büyükaslan, şunları söyledi: “Biz öğrencilik yıllarımızda olduğumuz, babam da balıkçılık yaptığı için çoğu zaman annemizin yanında olamadık. Buna rağmen Nazlıcan’ın her şeyiyle ilgilendi ve her şeyin üstesinden geldi. İyi ki benim annem. Onun bu davranışını çok sevdik.” Bu sevgi dolu aile Nazlıcan’ın ayaklarında şekil bozukluğu olması nedeniyle yürüyemediğini söyleyerek, kızını ameliyat ettirmek istediğini ama buna maddi olarak güçlerinin yetmediğini, bu konuda hayırseverlerden yardım beklediklerini dile getirdi.


Bakıcılığını yaptığı engelli çocuğu evlat edindi!

Bakıcılığını yaptığı engelli çocuğu evlat edindi!