4 Tane Bademi 24 Saat Suda Bekletirseniz...

Doğanın bize sunduğu mucizelere şahit olmak isteyenler için öneriyoruz.

4 adet bademi 24 saat boyunca suda bekletirseniz bakın neler oluyor...

4 adet bademi 24 saat boyunca suda bekletirseniz bakın neler oluyor...

Suda beklediği zaman içindeki enzimleri aktifleşen badem, pek çok yararı ile sizi şaşırtacak!


Magnezyum, çinko, kalsiyum, omega 3 ve E vitamini ve mineral bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan badem, suda beklediğinde içeriğindeki enzimleri açığa çıkarlar. Islanmış bademi vücudumuz hızlı bir biçimde şekilde hazmederek sindirir.


Her gün yemiş olduğumuz 4 tane suda beklemiş badem;

Her gün yemiş olduğumuz 4 tane suda beklemiş badem;

Kişiye yüksek enerji verir. İçindeki bakır, riboflavin ve magnezyum metabolizmayı hızlandırırken kilo vermeyi daha kolay hale getiri. Suda bekletilen badem; potasyum, tekli doymamış yağ ve protein açısından güçlüdür. Badem, damarlarda hasara yol açan iltihabı söker. E vitamini ile kalp rahatsızlıklarının riskini azaltır. Bunun yanında içeriğindeki magnezyum ani kalp krizlerini engeller.


Düzenli şekilde tüketildiği zaman vücuttaki zararlı maddelerin birikmesini önleyecektir. Kolon aracılığıyla yiyeceklerin vücuttan atılmasına yardım eder. Kolon kanseriyle savaşır. Beyin gelişimini destekleyerek, riboflavin ve L-karnitin beyin aktivitesine olumlu katkılarda bulunur. Düzenli şekilde tüketildiği zaman alzheimer'dan korunmayı sağlar.


Kolesterol sorununuz varsa bunun için günde 4 tane ıslattığınız badem tüketin. Bademde var olan E vitamini ve kalsiyum, kolesterol seviyesini dengede tutar. Bünyesindeki vitamin ve enzimler ile kemikleri ve dişleri güçlendirir. Bilhassa 30 yaş üstündeki kadınların günde bir avuç badem yemesi tavsiye ediliyor, sebebi ise bademin osteoporoz ile savaşabilen güçlü bir gıda olmasıdır.