• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • Menüler
  • ÜyelerPasta İçlerinde Kullanılan Kremanın Yapılışı

115 Oy, Puan:3.56

Bir pastaya lezzetini veren en önemli unsurlardan biri kremasının kıvamında olmasıdır. Sizde pasta kreması tarifiyle yapacağınız pastalarla sevdiklerinizin yüzünü güldürebilirsiniz.
Pasta İçlerinde Kullanılan Kremanın Yapılışı

Malzemeler: 

•    250 gr Margarin

•   125 gr Şeker

•   1,5 Çay bardağı su

•    5 Adet yumurta sarısı

•   1 çorba kaşığı kahve veya vanilya ya da 100 gr benmari usulüyle eritilmiş çikolata.

Yapılışı:      Bir kapta su ile şekeri karıştırarak kaynatın. Yumuşak şurup haline gelince ocaktan alın. Yumurta sarılarını aklarından ayırın. Ayrı bir kapta sarılarını tel ile kalın bir krem halini alıncaya kadar yaklaşık 5-8 dakika çırpın. Kalın krema haline gelince içine sıcak olan şurubu ilave edin. Karışım soğuyup köpük halini alıncaya kadar yaklaşık 15-20 dakika çırpmaya devam edin. Başka bir kapta tahta kaşık ile margarini parçalayın ve ezin. Pürüzsüz bir krem halini alıncaya kadar margarini tahta kaşıkla karıştırın. Yumurtalı şuruplu karışımı krem halindeki margarinle yavaş yavaş tahta kaşık ile karıştırın. Malzemelerin birbirine iyice karıştığından emin olun. İsteğe bağlı olarak da karışıma vanilya veya kahve ya da eritilmiş çikolata katılabilir. Kremayı isterseniz hemen pastanızda kullanabilirsiniz isterseniz de kapalı bir kaba koyup buzdolabında birkaç gün saklayabilirsiniz.

                                                                                                                                    Afiyet Olsun. 

Pasta İçlerinde Kullanılan Kremanın Yapılışı

Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları


35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

Havlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değiştirmek işte bu kadar kolay. Bir insanın evde en çok vakit geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ...

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 fikir işinize yarayabilir. Bir evin en önemli odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle banyoda daha eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

Akıllı kadın 5000 dolara satılan kadın ayakkabısının benzerini kendisine yaptı. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat kadın ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize böyle bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Şehir hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım herkesin istediği bir şey ama şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple böyle bir galeri oluşturduk, belki bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyaları

İlginç Mutfak eşyaları

Her biri kendi işini çözüyor önemli olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, ilginç tasarımları böyle ilginç mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha önce?