Bağışıklık Sistemini Güçlendiren BitkilerBağışıklık sistemimize katkı sağlayarak bizi virüslerden, hastalıklardan koruyan ve stresin vücudumuza verdiği tahribi en aza indiren bitkileri ve faydalarını ögrenelim.

Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkiler

•    Brokoli tohumu filizi
•    Astragalus
•    Ginseng kökü
•    Oregon üzümü
•    Reişi ve şitake mantarları
•    Zeytin yaprağı
•    Zencefil kökü
•    Meyan kökü
•    Limon kabuğu
•    Ekinezya
•    Paud’ arco çayı

Brokoli tohumu filizi; brokolinin 30-50 katı aktif ve emilebilir antioksidan içerdiğini göstermektedir. Bağışıklık sistemine katkısı uzun soluklu olmaktadır yalnız, filizlenmiş brokoli tohumu filizini içmenizi öneririm.

Astragalus; Günde 2 defa 500 mg astragalus içerseniz vücudun savunma sistemini destekler ve bağışıklık desteği verir. Bu bitkisel çayın içinde vücudun mikroplara karşı direnciyle virüs ve Enfeksiyonlara karşı koruma etkisi vardır.

Ginseng kökü; besleyici bir toniktir aşırı sitres, sinirlilik ve asabiyet dönemlerinizde vücutta dolaşan serbest radikaların etkisini yok eder. Bağışıklık sistemi aracılığıyla mesaj yollayarak bağışıklık sistemini savunma yapması için gerekli olan hormonların serbest bırakılmasında sağlar.

Oregon üzümü; İstenmeyen bakterilere karşı vücudun savaş gücünü arttırıcı maddesini içermektedir.

Reişi ve şitake mantarı; bu mantarları çorbalarınızda ve yemeklerinizde rahatlıkla kullanın. Doğal protein kaynaklarıdır ve stres durumunda bağışıklık sistemini gerekli tepkileri göstermesine yardımcı olur. Savunma sistemini harekete geçirir.

Zeytin Yaprağı; Doğal antibiyotik içeren zeytin yaprağı pek çok bakteri grubuna karşı etkilidir.

Zencefil Kökü; Bağışıklık sistemin çalışması için gerekli olan maddelerin dolaşımını artırır. Soğuk algınlığına karşı başa çıkma becerisini destekleyici özelliğe sahiptir.

Meyan Kökü; Bitki ve çay olarak tüketildiğinde stresin bağışıklık sisteminin çalışmasında açtığı olumsuz etkiyi yok etme özelliğine sahiptir.

Limon Kabuğu; Limonun suyu kadar kabuğu da vitamin içermektedir soğuk algınlıklarında kabuğunun kaynatılarak içilmesi çok faydalı bir etkilidir.

Ekinezya; Enfeksiyonları temizler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Paud’ arco çayı; Mikrop, mantar ve parazitlere karşı savaşımı güçlendiren (lapaçol ) adlı aktif bir madde içerir. Ruhsal bir çöküntü içerisindeyseniz bu çay sizin için çok etkilidir. Kırmızı kan hücreleri ve bağışıklık sistemini destekleyen organların iletişimini sağlamaktadır.

Benzer Tarifler


Soğan Halkası

Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendiren soğanın bunun gibi daha birçok faydası var. Fakat bazılarımız soğan yemeyi fazla sevmiyoruz sanırım.B u tarifle soğan ...

Böğürtlenli Muhallebi

Bağışıklık sistemini güçlendirerek kansere karşı koruyan meyvelerden böğürtleni nefis bir muhallebiye dönüştüreceğiniz bir tarif var sırada… Ayrıca Eda Hanım’ın ...

Yeşil Mercimek Yemeği

Uzmanların araştırmasına göre dünyada sağlığa en faydalı 14 besinden birisi olan yeşil mercimeğin ayrıca besin değeride çok yüksek. Bağışıklık sitemini güçlendiren ...

Brokolili Makarna

İçerisindeki yaralı maddeler sayesinde Brokoli; prostat ve meme kanserine karşı önemli bir koruyucu olmakla kalmayıp bağışıklık sistemini de güçlendiren sağlıklı bir ...

Brokolili Makarna

Prostat ve meme kanserine karşı 5 farklı koruyucu madde içeren brokoli aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiren sağlıklı sebzelerden birisidir. Sizde bu sağlıklı ...

Kuşburnu Marmelatı

Fizyolojik etkisi saymakla bitiremeyeceğimiz bir bitkidir kuşburnu. Soğuk geçen bu günlerde soğuk algınlığına ve grip’e karşı bağışıklık sistemini desteklemektedir. ...
Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Bitkiler Fotoğrafları
  • Resim Seç...

    • Resim Seç...

    Tarife fotoğraf ekleyin