• Ana Sayfa
  • Yemek Tarifleri
  • Blog
  • Resimler
  • Videolar
  • Bugün Ne Pişirsem
  • Menüler
  • ÜyelerGençleştiren Nar Çekirdeği Yağı

33 Oy, Puan:4.12

Yaşlanmayı tersine çevirici olarak bilinen içeriğinde bol miktarda E vitamini barındıran nar çekirdeği yağı, gençliğine ve güzelliğine önem veren herkesin keşfetmesi gereken bir iksir diyebilirim… Çünkü yaşlanmayı önleyici nar çekirdeği yağı, cildi serbest radikallere karşı koruyarak cilt dokusunun daha pırıltılı ve elastik görünmesini sağlar. Ayrıca ciltteki hafif kırışıklıkları giderir. Düzenli bir şekilde kullanıldığı taktirde birçok fayda sağlayan bu yağın faydalarını ve nasıl kullanılması gerektiğini incelemeye ne dersiniz?
Gençleştiren Nar Çekirdeği Yağı

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları;
1.    Cildi besler,
2.    Cildi sıkılaştırırır,
3.    Selülit gidericidir,
4.    Cildi tazeleyerek yaşlanmayı geciktirir,
5.    Sigara, alkol ve kirli hava gibi kansorejen etmenlerin etkisini azaltarak daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.
6.    Cilt iltihaplarını ve enfeksiyonlarını tedavi ettiği gibi bu gibi problemlerin oluşumunu engeller.

Bu mucize bitkisel yağ soğuk sıkma yöntemiyle ve yüzde yüz doğal ortamda üretilmiş meyveden elde edilmişse, cildin ihtiyacı olan maddeleri takviye ettiği gibi cildi yenileme etkiside gösteriyor…

Nar Çekirdeği Yağı Kullanımı İle İlgili Reçeteler:

Reçete 1: Yorgun ve Yaşlı Görünümü Ortadan Kaldırmak İçin Nar Çekirdeği Yağı
•    Nar çekirdeği yağını bir pamuğa sıkıp yüzünüze uygulayın. Daha sonra parmak uçlarınızla masaj yaparak göz altları hariç yüz ve boyun bölgesine yedirin. Sonra ılık suyla yıkayarak temizleyin. Bu yöntemi 2 ay boyunca hergün düzenli olarak uyguladığınızda yorgun ve yaşlı görünüm ortadan kalkacaktır.    
 Reçete 2: Selülitleri Gidermek İçin Nar Çekirdeği Yağı
•    1 fincan suya 7-8 damla narçekirdeği yağı damlatın ve süllitli gölgere parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin. Düzenli olarak uyguladığınızda selülitlerinizde gözle görünür bir azalma olduğunu farkedeceksiniz.
Reçete 3: Kırışıklıkları Yok Etmek İçin Nar Çiçeği Yağı
•    1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı yaşmayı karıştırın ve hazırladığınız bu karışımı cilt üzerine sürerek 20 dakika bekletin. Bekleme süresinden sonra ılık suyla iyice durulayın. Bu maskeden sonra yatmadan önce %100 organik nar çekirdeği yağı ile cildinize masaj yapın ve koruma faktörlü krem kullanın. Düzenli olarak kullandığınızda kırışıklıklarınızda azalma olduğunu göreceksiniz.

Hücrelerin yenilenmesine  yardımcı olan,  cilt dokusunun daha pırıltılı ve elastiki görünmesini  sağlayan, cildin kaybettiği kolojeni ve cilde gerekli olan malzemeleri kazandıran bu yağdan genç ciltler de yararlanıyor. Onlara daha canlı ve parlak bir görünüm veriyor, çizgileri engelliyor. Ayrıca bu yağı televiyonların ünlü siması Ebru Şallı’ da kullanıyor ve güzelliğini bu yağa borçlu olduğunu sık sık söylüyor…

Not: İçeriğinde doğal östrojen madde bulunan bu yağı hamilelik dönemi yaşayanların kesinlikle kullanmaması gerekiyor.

Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları


35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

35 Güzel Fikir ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor Verin

Havlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değiştirmek işte bu kadar kolay. Bir insanın evde en çok vakit geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişiklikler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli ...

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyolarınız için 15 Kullanışlı Fikir

Banyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 fikir işinize yarayabilir. Bir evin en önemli odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle banyoda daha eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine Yaptı

Akıllı kadın 5000 dolara satılan kadın ayakkabısının benzerini kendisine yaptı. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat kadın ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize böyle bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.

Şehir hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım herkesin istediği bir şey ama şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple böyle bir galeri oluşturduk, belki bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyaları

İlginç Mutfak eşyaları

Her biri kendi işini çözüyor önemli olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, ilginç tasarımları böyle ilginç mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha önce?